Naga Markets

Podczas gdy w USA czy w Europie debatuje się dopiero o możliwości wkroczenia w recesję, chińskie władze przyznają, że ten rok zakończony zostanie w głębokiej recesji. Zaraz po silnym kroku Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, Hong Kong Monetary Authority ogłosił również podniesienie stóp procentowych. Polityka monetarna Hongkongu nadal działa w tandemie z polityką Stanów Zjednoczonych.

  • Chiny ostrzegają, że gospodarka ten rok skończy w głębokiej recesji
  • Środki COVID-19 i rosnące stopy procentowe uderzają w gospodarkę
  • Chiny odnotują ujemny PKB
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Chiny ostrzegają, że skończą rok w recesji

W czwartek Hong Kong Monetary Authority (HKMA) ogłosił, że zdecydował się podnieść stopę procentową o 75 punktów bazowych do 3,5%, w następstwie posunięcia Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych. Polityka monetarna Hongkongu działa w tandemie z polityką Stanów Zjednoczonych, aby utrzymać powiązanie lokalnego dolara z dolarem amerykańskim.Wcześniej Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych oświadczyła, że zwiększy docelowy przedział stopy funduszy federalnych o trzy czwarte punktu procentowego do poziomu między 3% a 3,25%, co oznacza trzecią z rzędu podwyżkę o takiej intensywności w tym roku.

Hong Kong Monetary Authority jako organ rządowy odpowiedzialny jest za utrzymanie stabilności monetarnej i bankowej w Hongkongu. Został utworzony w kwietniu 1993 roku poprzez połączenie Biura Funduszu Wymiany i Biura Komisarza Bankowego i od tego czasu sprawuje władzę nad kreowaniem polityki monetarnej kraju.

wykres Kurs indeksu Hang Seng 22.09.2022
Kurs indeksu Hang Seng 22.09.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Tymczasem po informacji o podniesieniu stopy procentowej szef finansów Hongkongu Paul Chan ostrzegł, że Chiny zakończą rok wśród pełnej recesji, ponieważ środki COVID-19 i rosnące stopy procentowe uderzają w gospodarkę.

Istnieje bardzo duża szansa na to, że Hongkong zanotuje ujemny wzrost PKB w tym roku – powiedział Chan.

XTB

Hongkong podnosi odsetki w tempie, jakiego nie widziano nigdy w ciągu ostatnich trzech dekad – dodał.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here