Naga MarketsKierowana przez chiński rząd jednostka do spraw walki z cyberprzestępczością (IFCERT) wystosowała do obywateli ChRL ostrzeżenie, w którym identyfikuje 421 „fałszywych wirtualnych walut”. Jak podaje organizacja, popularność Bitcoina, Litecoina oraz ich pochodnych sprawiła, że oszuści próbują wykorzystać ten cały czas młody rynek w celu wyłudzenia pieniędzyod inwestorów, narażających ich na poważne straty.


Raport datowany na kwiecień 2018 podaje, że chińscy obywatele są narażeni na ataki ze strony kilkuset nieuczciwych tokenów, z których 60% jest emitowanych poza granicami kraju, w związku z czym ich namierzenie i blokada stają się o wiele trudniejsze.

Zobacz również: Chińska policja konfiskuje 600 koparek bitcoin

IFCERT próbuje zwrócić uwagę przede wszystkim na tokeny działające na zasadzie piramid finansowych (oferujących największe zyski czołowym użytkownikom, którzy zaprosili do projektu najwięcej osób) oraz na informacje o „hard forkach”. W wielu przypadkach oszuści posiadają jedynie przekaz marketingowy, który nie jest podparty linijką kodu autorskiego blockckchainu – pomimo tego, znajdują naiwnych i liczących na szybki zysk traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here