Naga Markets



Chiński koronawirus rozprzestrzenia się nieustannie. Do dziś wykryto łącznie aż 71 349 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Warto także zwrócić uwagę, że mimo, iż jak dotąd odnotowano 1 775 zgonów, to kolejne 11 299 osób znajduje się w stanie ciężkim lub krytycznym. Choć epidemia nadal utrzymuje się głównie w granicach Chin kontynentalnych, to nasiliły się obawy o możliwe jej rozprzestrzenienie się na cały świat. Wszystko to za sprawą jednej decyzji Stanów Zjednoczonych.


USA, Włochy, Kanada i Hongkong przyczynią się do rozprzestrzenienie epidemii?

Do tej pory poza granicami Chin zmarły jedynie cztery osoby: miało to miejsce na Filipinach, w Hongkongu, Japonii oraz we Francji. Najwięcej przypadków zachorowań poza Chinami Kontynentalnymi odnotowano natomiast w Singapurze i Japonii, u której wybrzeży zacumował wycieczkowiec Diamond Princess z kilkoma tysiącami pasażerów, spośród których u aż 355 potwierdzono zarażenie koronawirusem.

Oficjalnie jeszcze tylko dwa dni potrwa kwarantanna na zacumowanym u wejścia do portu w Jokohamie wycieczkowcu Diamond Princess. Mimo, iż sytuacja na gigantycznym wycieczkowcu wciąż jest daleka od stabilizacji (tylko w niedzielę zgłoszono 70 kolejnych przypadków zakażeń), to rząd USA wyczarterował specjalny samolot, który zabrał ze statku amerykańskich obywateli. Nie oznacza to jednak ich powrotu do domu. Turystów umieszczono bowiem w bazie wojskowej pod opieką lekarzy, gdzie spędzą kolejne dwa tygodnie kwarantanny.

W ślad za USA idą także Włochy, Kanada oraz Hongkong, które już zapowiedziały ewakuację pasażerów mogących mieć problem z zakupem biletów lotniczych do swoich państw. Działania te zwiększają jednak ryzyko rozprzestrzenienia się patogenu z terenu wycieczkowca na niemal cały glob.

Chiny mają lek na SARS-CoV-2

Pozytywną informacją może być natomiast fakt, iż w położonej na wschodnim wybrzeżu Chin prowincji Zhejiang rozpoczęto produkcję leku, który “potencjalnie może być skuteczny w walce z nowym koronawirusem”. Tamtejsze władze wskazują, że chodzi o lek powstały na bazie leku znanego pod nazwą Favipiravir (nazwa handlowa Avigan), który wcześniej okazał się skuteczny w walce między innymi z grypą typu A i B, z ebolą oraz z wirusami RNA, do których należny również koronawirus.

– 15 marca preparat opracowany przez Zhejiang Hisun Pharmaceutical, otrzymał oficjalną aprobatę Państwowego Nadzoru nad Artykułami Spożywczymi i Lekarstwami i może wejść na rynek – czytamy w komunikacie władz miasta. Dodają one, że lek, który dzisiaj wszedł do produkcji, może odegrać ważną rolę w leczeniu i profilaktyce choroby.

Chiny ogłaszają sukces w walce z koronawirusem

Kolejną pozytywną wiadomością mogą być informacje wskazujące na spadek liczby nowych zachorowań. Przypomnijmy, że w minioną środę odnotowano aż 15 tys. nowych zachorowań i 250 zgonów. Chony ogłosiły jednak, że od trzech dni spada liczba nowych zachorowań. W niedzielę zgłoszono 2 009 nowych przypadków zakażenia – w sobotę było ich 2 641, a w piątek 5 090. Władze twierdzą, że zahamowano rozprzestrzenianie się wirusa.

– Już teraz widać efekty zapobiegania epidemii i kontroli w różnych częściach kraju – poinformował rzecznik Narodowej Komisji Zdrowia Mi Feng.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLW Bogdanka najniżej w historii. Ponad 1,1 mln zł unijnego dofinansowania na technologie fotoniczne
Następny artykułPoranek z rynkami – Waluty, surowce, DAX oraz metale szlachetne 17.02.2020 [WIDEO]
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here