Naga MarketsJeżeli szukasz odpowiedzi na silne osunięcia dolara amerykańskiego w przeciągu ostatnich godzin, to odpowiedzią są w tym przypadku Chiny. Lokalni oficjele zarekomendowali spowolnienie lub całkowite zatrzymanie skupu amerykańskich papierów wartościowych, co przełożyło się na spadki USD.


Zdaniem przedstawicieli ChRL amerykańskie obligacje rządowe stają się mniej atrakcyjne w stosunku do innych aktywów. Według obserwatorów głównym powodem mogą być jednak napięcia handlowe pomiędzy dwoma państwami, które zmusiły Kraj Środka do zmniejszenia poziomu skupu amerykańskiego długu.

Źródło: ForexLive

W efekcie USD jest w tym momencie najsłabszą walutą sesji, najsilniej tracąc do japońskiego jena oraz dolara nowozelandzkiego. O deprecjacji wobec JPY wspominaliśmy już w porannym przeglądzie makro, od tego momentu kurs notował jednak kolejne osunięcia.

W tym momencie dzienna deprecjacja USD/JPY sięga już 150 pipsów i jest największym, jednodniowym spadkiem od listopada. Cena zatrzymała się dopiero na 50% zniesienia Fibonacciego:

USD/JPY D1

W przypadku NZD/USD cena również narusza istotny poziom S/R. Tym razem chodzi o wsparcie z lipca i opór z października zeszłego roku na 0,7200, które wzmacnia połowa mierzenia Fibo:

NZD/USD D1

Wywołało to również ostrą reakcję spadkową na USD/PLN, który testuje minima sesji wtorkowej poniżej 3,50.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here