Naga Marketsflaga chinyLudowy Bank Chin złagodził w tym roku warunki płynnościowe i kredytowe. Polityka fiskalna stała się również ekspansywna dzięki zwiększonym wydatkom na infrastrukturę i rosnącej liczbie obniżek podatków od gospodarstw domowych oraz przedsiębiorstw. Jak zauważa Amy Yuan Zhuang, analityk w Nordea Markets, chińska gospodarka dostosowuje się do nowych zasad, zmieniając się z modelu wzrostu zależnego od eksportu na bardziej skoncentrowany na kraju.


Zobacz również: Miesięczna prognoza makro od Saxo Bank: Chiny na drodze do ożywienia

Ludowy Bank Chin stosuje sprawdzone narzędzia stymulacyjne

Chiński rynekZhuang zauważa, że konsumpcja gospodarstw domowych i sektor usług gwałtownie wzrosły w ostatnich latach, choć niektóre rzeczy pozostają niezmienione – przedsiębiorstwa i konsumenci reagują w ten sam sposób na każde spowolnienie, podobnie jak rząd. Nietolerancja na niekontrolowane spowolnienie wzrostu sprawia, że ​​władze wracają do starych narzędzi stymulacyjnych, gdy stoją w obliczu niepewności.

Władze chińskie podjęły wysiłki, aby dostosować się do nowych warunków. Ale przy każdym spowolnieniu wzrostu cofają się do starych narzędzi stymulacyjnych – głównie inwestycji infrastrukturalnych finansowanych z dźwigni – w celu stabilizacji wzrostu. Prowadzi to do coraz większych dźwigni i baniek spekulacyjnych, które widzimy jako tykające bomby dla średniookresowej stabilności wzrostu w Chinach – napisano w raporcie.

Analityk nadal prognozuje ograniczony ruch (konsolidacja) na parze walutowej USD/CNY w najbliższym czasie.

Oczekujemy niższego wzrostu PKB i umiarkowanej inflacji w najbliższych dwóch latach. Biorąc pod uwagę wczesne oznaki ożywienia nie sądzimy, by zmiana stóp procentowych była brana pod uwagę. Uważamy, że juan pozostanie zasadniczo niezmieniony w stosunku do dolara, ale osłabi się w stosunku do euro – dodano.

Chiny na dobrej drodze do umiarkowanego ożywienia – Danske Bank

Analitycy z Danske Banku sugerują, że dla chińskiej gospodarki spadły kwietniowe indeksy PMI, ale nadal są wyraźnie wyższe od minimów. W związku z tym oczekują umiarkowanego ożywienia gospodarki Chin w 2019 roku.

Eksperci zauważają, że wiodące wskaźniki nadal wskazują na poprawę koniunktury:

  • Utrzymuje się wzrost sprzedaży domów;
  • Budowa jest solidna ze względu na niskie zapasy;
  • Ceny towarów wskazują na umiarkowane ożywienie;
  • Poprawia się impuls kredytowy;
  • Wzrósł eksport PMI;

Czekamy na umowę między USA, a Chinami na przełomie maja i czerwca, aby jeszcze bardziej złagodzić niepewność związaną z wojną handlową. Widzimy 50-50 szans na dalsze obniżenie współczynnika wymagań rezerwowych. Oczekujemy bardziej ukierunkowanych pożyczek i bodźców na rzecz dóbr trwałego użytku. Spodziewamy się, że USD/CNY spadnie do poziomu 6,60 w perspektywie 12-tym miesięcy – podsumowano.

Chiny: Nowy model wspiera ożywienie gospodarki. Prognoza kursu USD/CNY – duże banki inwestycyjne
tradingview.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here