Naga Marketsczaszka i zapalony papierosDwóch animatorów rynku pozagiełdowego (OTC) w Chinach zostało oskarżonych o nielegalne uzbieranie Bitcoinów o łącznej wartości 56 milionów dolarów od ponad 100 traderów OTC w ramach programu pożyczkowego. Według raportu państwowej gazety BJNews opublikowanego w środę, grupa 20 traderów w Chinach złożyła skargę na policję w mieście Hangzhou twierdząc, że dwie osoby, Yi Zhou i Xiang Li zwabili inwestorów obietnicą wysokich odsetek od ulokowanych depozytów w Bitcoinach.


Zobacz również: Chiny rozważają wprowadzenie zakazu wydobycia BTC

Chińska piramida BTC o wartości 56 mln USD

wechatOpierając się na raporcie, Li i Zhou działali na czacie grupowym w aplikacji do przesyłania wiadomości WeChat, używanym m.in. przez handlowców OTC. Aplikacja pozwala uniknąć cenzury i monitorowania przez agencje rządowe. Obrót pozagiełdowy OTC pozostaje główną bramą dla traderów kryptowalutowych w Chinach chcących inwestować po tym, jak Chiński Bank Ludowy wydał zakaz na wstępne oferty monet (ICO) i giełdy fiat/krypto we wrześniu 2017 roku.

Przestępcy zwiększali swoją wiarygodność za pomocą grupy z czatu przez ostatnie dwa lata, co doprowadziło do tego, że inni traderzy uwierzyli w ich umiejętności i zdolności do generowania ponadprzeciętnych zysków. Jednak od początku kwietnia inwestorzy zaczęli zauważać opóźnienia w wypłatach odsetek (dokonywanych w chińskim juanie), podczas gdy Li i Zhou wymyślali kolejne wymówki twierdząc, że nieoczekiwane sytuacje doprowadziły do ​​wstrzymania wypłat.

Zobacz również: Giełda kryptowalut Cobinhood upada. W tle rzekome oszustwo

Według raportu oskarżeni nadal gromadzili depozyty od inwestorów nawet gdy wiedzieli, że nie będą w stanie spłacić odsetek. Policja w Hangzhou powiedziała BJNews, że wszczęła sprawę karną przeciwko Li i Zhou, którzy są teraz przetrzymywani w areszcie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here