Naga MarketsW środowym wydaniu programu Surowcowe.info prowadzonego przez Bogusza Kasowskiego poruszono temat Chin, które mogą nie być w stanie sprostać wymogom zapisanym w „fazie pierwszej” umowy handlowej podpisanej w Białym Domu 15 stycznia 2020 w zakresie importu surowców energetycznych z USA.Co więcej omówiono również najważniejsze wydarzenia rynkowe i przenalizowano sytuację na wykresach. Surowcowe.info to program emitowany na antenie telewizji Comparic24.tv, z którego poznasz najświeższy przegląd notowań na rynku surowców. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wczorajszego materiału.


Umowa handlowa nie rozwiązała najważniejszych problemów?

By spełnić oczekiwania na rok 2020 Państwo Środka musiałoby podwoić swój import przez cały rok względem rekordowego miesiąca w 2019 roku. Spełnienie celów z umowy w 2021 roku wymagało by potrojenia tego importu. Problematyczne jest m.in. pozostawienie przez Chiny „wojennych” stawek celnych: 5% na amerykańską ropę naftową oraz 25% na amerykański gaz i węgiel.

Drugim problemem może być wciąż słaba infrastruktura eksportowa, która może uniemożliwić import przez Chiny miliona baryłek dziennie ropy z USA – związany głównie z kosztem tranzytu przez ocean, który by musiał obejmować około 15 statków miesięcznie – tylko dla ropy, choć te statki są zbyt głęboko zanurzone dla Kanału Panamskiego, co wymusza trasę naokoło Afryki czyli znacznie wydłużenie zarówno czasu podróży jak i kosztów. Dochodzą także kwestie dostosowania chińskich rafinerii, zorientowanych dotychczas na cięższe odmiany ropy z Bliskiego Wschodu – oznajmił Bogusz Kasowski.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here