Naga MarketsChiny nie mają co liczyć na obniżkę kolejnych taryf celnych przed wyborami w USADziś czeka nas ważny dzień jeśli chodzi o wojnę handlową między USA a Chinami. Na 15 stycznia 2020 roku zaplanowano bowiem podpisanie pierwszej fazy umowy między tymi krajami, co otwiera drogę do negocjacji bardziej kompleksowego porozumienia. Jak jednak twierdzą osoby zaznajomione ze sprawą, obecne taryfy na chiński eksport mogą zostać utrzymane aż do wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

Wybory, w których Donald Trump będzie walczył o reelekcję odbędą się w listopadzie br. Do tego czasu cła chińskie produkty o wartości setek miliardów dolarów mogą zostać utrzymane. Ich zmniejszenie zależeć może od przestrzegania przez Pekin warunków umowy handlowej fazy pierwszej, tak przynajmniej twierdzą osoby zaznajomione ze sprawą.

10 miesięcy próby

Anonimowe źródła podały, że najwcześniej 10 miesięcy po podpisaniu pierwszej fazy umowy, Stany Zjednoczone sprawdzą czy Chiny przestrzegają warunki porozumienia i mogą ewentualnie dokonać dodatkowego zmniejszania taryf nałożonych na Kraj Środka.

Jak powiedział Steven Mnuchin, sekretarz skarbu USA, harmonogram obniżenia ceł na import z Chin nie ma żadnego związku z wyborami prezydenckimi.

Zobacz też: Craig Wright oświadczył, że otrzymał klucz do bitcoinowej fortuny wartej blisko 10 mld dolarów

“Taryfy pozostaną na miejscu, dopóki nie nastąpi faza druga. Jeśli prezydent szybko przejdzie do fazy drugiej, rozważy zwolnienie taryf w jej ramach. Jeśli nie, nie będzie żadnej ulgi celnej. Nie ma to więc nic wspólnego z wyborami ani czymkolwiek innym. Nie ma żadnych tajnych umów” – oświadczył Mnuchin.

Brak entuzjazmu co do umowy handlowej z Chinami

“Pomimo przełomowego podpisania umowy handlowej USA – Chiny, rynki nie są rozentuzjazmowane” – powiedział Nema Ramkhelawan-Bhana, ekonomista w Rand Merchant Bank w Johannesburgu. “Faza pierwsza, choć pozytywna, jest jedynie początkiem długiego procesu usuwania szkód już wyrządzonych globalnemu porządkowi handlowemu” – dodał.

Podczas wczorajszej sesji widoczne było niezdecydowanie wśród uczestników rynku na amerykańskim indeksie S&P 500. Miało to miejsce po wybiciu nowych maksimów w poniedziałek. Dziś natomiast kurs przełamał krótkoterminową linię trendu z wykresu 1-godzinnego, która jest już testowana w roli oporu. Najbliższe wsparcie horyzontalne znajdziemy w okolicach 3267 – 3262, a opór przy 3294 pkt.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Wykres 1-godzinny indeksu S&P 500 - 15.01.2020 r.
Wykres 1-godzinny indeksu S&P 500 – 15.01.2020 r.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here