Naga Marketswojna handlowa USA ChinyMimo licznych ataków ze strony Donalda Trumpa pod adresem chińskich władz, które amerykański prezydent oskarża o niekompetencje w zarządzaniu epidemią koronawirusa i doprowadzenie do „masowych śmierci na świecie”, Państwo Środka ponownie zobowiązało się do realizacji pierwszego etapu umowy handlowej ze Stanami Zjednoczonymi.

  • Chiny nie chcą dalszej eskalacji napięć z USA

Chiny zamierzają współpracować z USA

– Będziemy współpracować ze Stanami Zjednoczonymi w celu wdrożenia pierwszej fazy chińsko-amerykańskiej umowy gospodarczo-handlowej – powiedział w piątek premier Li Keqiang na dorocznym spotkaniu ustawodawców w Pekinie dodając, że Chiny będą nadal rozwijać współpracę ekonomiczną i handlową z innymi krajami, aby zapewnić obopólne korzyści.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przypomnijmy, że w ciągu ostatnich dwóch lat, administracja Trumpa nałożyła karne cła na około chińskie towary o wartości 360 miliardów dolarów, a Chiny podjęły działania odwetowe, podnosząc opłaty dla ponad połowy amerykańskiego eksportu. 15 stycznia br. obie strony podpisały jednak pakt handlowy “phase-one” i wycofały niektóre cła, ale porozumienie zostało potraktowane jako eskalacja sporów na wielu frontach.

Centralnym punktem styczniowego porozumienia były obietnice Chin, że kupią więcej amerykańskich towarów i usług, ale jeszcze przed uderzeniem koronaawirusa analitycy zastanawiali się, czy cele te są realistyczne. Teraz, gdy zarówno popyt w Chinach, jak i zdolności produkcyjne i transportowe USA spadły z powodu kryzysu obietnice te są jeszcze bardziej nieosiągalne.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Chiński wicepremier Liu He oraz amerykański przedstawiciel handlowy Robert Lighthizer i sekretarz skarbu Steven Mnuchin na początku tego miesiąca zobowiązali się do stworzenia korzystnych warunków dla realizacji umowy handlowej i współpracy w zakresie gospodarki i zdrowia publicznego.

W dniu dzisiejszym Państwo Środka ponownie zobowiązało się do realizacji pierwszego etapu umowy handlowej ze Stanami Zjednoczonymi.

Autor poleca:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykuł“Ostrzegam przed dywergencją” – Paweł Szwajcar FX w ogniu pytań #1
Następny artykułIdea Bank publikuje wyniki kwartalne. 40% pracowników pozostanie na stałe na pracy zdalnej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here