Naga Markets

Analitycy Wall Street uważają, że nie wszystkie kroki chińskich decydentów były błędne w ostatnim czasie. Co prawda klimat biznesowy znacznie się pogorszył od ostatnich lat – głównie przez starowanie wewnętrzne krajem, jednak Pekin może tym samym przyczynić się do silniejszego ożywienia gospodarczego w kolejnych latach. Według analityków Morgan Stanley czy JPMorgan Chase potencjał uwolnienia akcji chińskiego parkietu jest duży, a wraz z tym, duży może być również zysk.

  • Chińska gospodarka sterowana wewnętrznie doprowadziła do ugaszenia wielu baniek
  • Choć kraj musi poradzić sobie jeszcze z kilkoma sektorami, wygląda na to, że rynek ten staje się atrakcyjny
  • Według analityków z Wall Street potencjał wzrostu rynku akcji w Chinach to nawet 40%
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Chiny na celowniku Wall Street

W ostatnim dziesięcioleciu spektakularny wzrost gospodarczy Chin sprawił, że kraj ten stał się drugą co do wielkości gospodarką świata i głównym motorem wzrostu gospodarczego na świecie. Nie ulega wątpliwości jednak, że szybkie tempo wzrostu ma nie tylko jasne strony, o czym dotkliwie można było przekonać się w latach 1995-2001 (bańka internetowa) oraz późniejszych latach 2007 – 2008 (zapaść rynku nieruchomości).Jednak, zwłaszcza w świetle wcześniejszych doświadczeń takimi jak choćby japońskiej gospodarki – należy się zastanowić, czy chińska gospodarka nie okaże się wkrótce słynnym “gigantem na glinianych nogach”. Obecnie, według analityków JPMorgan Chase pandemia bodźców pomogła wywołać spekulacyjne szaleństwo na całym świecie w 2021 r., od akcji po kryptowaluty i nieruchomości. Chiny jednak poszły w drugą stronę, ponieważ urzędnicy z Pekinu podjęli działania mające na celu rozładowanie wielu baniek panujących na rynku. Rezultatem jest jedna z najbardziej ekstremalnych rozbieżności pomiędzy głównymi rynkami finansowymi w najnowszej historii.

wykres Kurs indeksu Hang Seng H4 16.12.2021
Kurs indeksu Hang Seng H4 16.12.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Może być to powodem odwrotnej zależności, niż można by początkowo myśleć. Tegoroczne tąpnięcie w indeksie MSCI China Index oznacza, że wskaźnik ten pozostaje w tyle za globalnymi odpowiednikami o 37 punktów procentowych, co stanowi największą różnicę od 1998 roku. Według analityków te słabe wyniki sprawiają, że Wall Street z zazdrością spogląda na tanie wyceny w Chinach, zwłaszcza w sytuacji, gdy Pekin skłania się ku złagodzeniu polityki pieniężnej.

W związku z tym analitycy JPMorgan Chase & Co. rekomendowali w tym tygodniu wejście na giełdę w Chinach w 2022 r., przewidując, że indeks MSCI China wzrośnie o prawie 40%, nadrabiając przy tym spory dystans między chińskim a amerykańskim rynkiem. Tak byczy scenariusz jest zbudowany na oczekiwaniu, że decydenci będą wspierać gospodarkę w 2022 roku, aby zapobiec twardemu lądowaniu. Oznaczałoby to złagodzenie restrykcji regulacyjnych, które obniżyły wyceny chińskich aktywów, a to mogłoby spowodować wystrzał rynku akcyjnego, na co przygotowani są już analitycy największych banków inwestycyjnych.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here