Naga MarketsRzecznik chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych, Hua Chunying, podczas spotkania na dzisiejszej konferencji prasowej odniosła się do nowego pakietu sankcji nałożonych przez USA na Rosję. Chiny mają nadzieję, że Rosja i USA będą w stanie rozstrzygnąć istniejące kontrowersje w drodze konsultacji na równych zasadach.


Chińskie ministerstwo spraw zagranicznych stwierdziło na dzisiejszej konferencji prasowej, że sprzeciwia się decyzji Stanów Zjednoczonych o wprowadzeniu kolejnych sankcji wobec Rosji dodając, że “takie środki nie mogą pomóc w rozwiązaniu problemów“.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mamy nadzieję, że Rosja i USA rozwiążą istniejące spory w drodze konsultacji i negocjacji opartych na zasadach równości i wzajemnego szacunku oraz zgodnie z ogólnie przyjętymi normami prawa międzynarodowego” – stwierdziła rzeczniczka ministerstwa Hua Chunying.

“Chiny zawsze były przeciwne jednostronnemu stosowaniu sankcji w stosunkach międzynarodowych lub gróźb ich stosowania” – dodała.

Zobacz również: Eskalacja konfliktu na lini USA-Rosja, róbel mocno w dół.

Przypomnijmy, że ostatni zestaw anty-rosyjskich sankcji wszedł w życie w poniedziałek i podkreślił stanowczą reakcję Waszyngtonu na rzekome zaangażowanie Moskwy w marcowe zatrucie byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala i jego córki w Salisbury. Rosja stwierdziła, że sankcje stanowią próbę “podważenia międzynarodowej struktury w dziedzinie kontroli zbrojeń i nierozprzestrzeniania broni” i zobowiązała się do reakcji odwetowej.

Może Cię zainteresować: Rosja proponuje Turcji porzucenie dolara w obliczu kryzysu walutowego

Sytuacja na linii USA – Rosja jest napięta już od kilku miesięcy, jednak aktualny konflikt zdaje się nabierać na sile. Ministerstwo spraw zagranicznych Chin oczywiście dostrzega problem i nawołuje do merytorycznego podejścia do rozwiązania obecnych sporów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here