Naga Marketsmiedź, miedziane druty, copperW ostatnim wydaniu programu Surowcowe.info prowadzonego przez Bogusza Kasowskiego poruszono temat Chin, które importują największe ilości miedzi od marca 2016 roku – w grudniu otrzymały 527 tysięcy ton czerwonego metalu (+9,1% m/m; +22,8% r/r). Jak wpłynie to na notowania miedzi? Co więcej omówiono również najważniejsze wydarzenia rynkowe i przenalizowano sytuację na wykresach. Surowcowe.info to program emitowany na antenie telewizji Comparic24.tv, z którego poznasz najświeższy przegląd notowań na rynku surowców. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wczorajszego materiału.


Umowa handlowa wesprze wzrost gospodarczy Chin?

Wzrost importu jest związany m.in. z osiągnięciem częściowego porozumienia handlowego z USA, co zwiększyło produkcję w Chinach. Kolejną przyczyną było wyczerpanie pod koniec 2019 roku limitu importu złomu miedziowego, co zmusiło do importu innych odmian tego surowca. Jednocześnie spadł w porównaniu do rekordowego 2018 roku eksport aluminium do poziomu 5,73 mln ton (-1,2% r/r) – oznajmił Bogusz Kasowski.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here