Naga MarketsKurs dolara USD/CNY kontynuuje trend spadkowy. Chiny i USA wznowią rozmowy handlowePierwsza faza umowy handlowej USA i Chin zawarta 15. stycznia br. była postrzegana jako przełom w wojnie handlowej między tymi krajami. Jednakże, wybuch pandemii koronawirusa sporo namieszał, przez co trudno było kontynuować rozmowy. Według chińskiego ministerstwa handlu ma się to zmienić w “najbliższych dniach”, gdyż kraje zgodziły się prowadzić rozmowy i ocenić postępy we wdrażaniu umowy.

  • Chiny i Stany Zjednoczone mają wrócić do rozmów odnośnie umowy handlowej
  • Chińskie ministerstwo handlu będzie bronić interesów swoich firm
  • Kurs dolara do juana kontynuuje trend spadkowy

Stosunki na linii USA-Chiny pozostają napięte

Podpisanie “pierwszej fazy” umowy pozwoliło na wstrzymanie handlowych potyczek między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, w trakcie której nakładane były cła na towary warte miliardy dolarów.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

W ramach umowy, Chiny zobowiązały się do znacznego zwiększenia zakupów amerykańskich towarów rolnych i przemysłowych. Do tej pory Państwo Środka nie radziło sobie z tym najlepiej za co odpowiada po części wybuch pandemii koronawirusa, która uderzyła w chiński popyt.

Oficjalne dane sugerują, że chiński import amerykańskich towarów rolnych i przemysłowych, energii i usług jest znacznie poniżej tempa potrzebnego do osiągnięcia docelowego wzrostu o 77 mld dolarów w pierwszym roku w porównaniu z zakupami w 2017 r.

Relacje między krajami popsuły się w związku z pandemią, ale też przez wprowadzenie nowego prawa dotyczącego bezpieczeństwa narodowego w HongKongu. Sankcje na osoby fizyczne i firmy zaogniły stosunki na linii USA-Chiny.

W ostatnim czasie, prezydent USA zdecydował o zablokowaniu amerykańskich transakcji z chińskimi aplikacjami TikTok oraz WeChat. Dziś natomiast chińskie ministerstwo handlu oświadczyło, że podejmie „wszelkie niezbędne środki” w celu ochrony uzasadnionych interesów swoich firm, odpowiadając na planowane rozszerzenie restrykcji wobec Huawei.

Kurs dolara utracił  zyski wypracowywane od marca 

W tym tygodniu notowania USD/CNY pokonały wsparcie w okolicach 6,93. Wczorajszy spadek kursu dolara do juana był istotny ze względu na to, że zniósł cały ruch wzrostowy wypracowywany od marca br.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
USD/CNY – wykres dzienny

Jak widać na wykresie dziennym powyżej, kurs pary walutowej USD/CNY sukcesywnie zniżkuje od końca maja br. Ustanowienie wczoraj nowego dołka zaprowadziło notowania na poziomy obserwowane ostatnio w styczniu. W przypadku kontynuacji wyprzedaży, najbliższe kluczowe wsparcie znajdziemy w pobliżu 6,86 CNY.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here