Naga MarketschinyAnalitycy z Narodowego Banku Australii zauważyli, że Chiny wkraczają w Rok Szczura, odnotowując najsłabsze tempo wzrostu od prawie trzech dekad w 2019 r. Niektóre z czynników odzwierciedlają stopniowe spowolnienie wraz z dojrzewaniem chińskiej gospodarki, ale musiała ona również stawić czoła presji zewnętrznej. Z kolei eksperci z UOB oczekują deprecjacji juana w pierwszym kwartale bieżącego roku i zmiany trendu w kolejnych kwartałach aż do końca 2020 roku.


Zobacz również: Chiny oskarżają Stany Zjednoczone! | Today in USA

Gospodarka Chin stoi przed wieloma wyzwaniami w Roku Szczura – NAB

pięści chiny usaChociaż niedawno podpisana umowa handlowa „fazy pierwszej” ze Stanami Zjednoczonymi zapewnia obecnie bardziej pozytywne perspektywy niż w połowie 2019 r., chińska gospodarka będzie nadal borykać się z pewnymi znaczącymi wyzwaniami – w tym z koronawirusem, wciąż niepewnym globalnym otoczeniem handlowym, wysoką inflacją cen konsumpcyjnych, rosnącym ryzykiem niewypłacalności przedsiębiorstw i rosnącym ograniczeniem demograficznym – napisano w raporcie.

Oczekujemy, że tendencja spowolnienia wzrostu gospodarczego utrzyma się w 2020 r. Obecnie jednak dokonujemy przeglądu naszej prognozy wzrostu ze względu na zakłócenia gospodarcze spowodowane przez koronawirusa – dodano.

 Zobacz również: Koronawirus: Hongkong potwierdza pierwszą śmierć, gdy Chiny informują o 20 000 zarażonych

Chiny: PKB w I kw. wzrósł o 5,1% – UOB

Strategicy z Grupy UOB ocenili potencjalny wpływ wybuchu koronawirusa w Wuhan na chińską gospodarkę.

Nasz zespół makroekonomiczny ocenił wpływ gospodarczy na Chiny w wyniku wybuchu koronawirusa i obecnie obserwuje gwałtowne spowolnienie wzrostu PKB z +6,0% r/r w 4 kw. 19 r. do +5,1% r/r w 1 kw. br. Chińska gospodarka może się stopniowo ożywiać do +5,6% r/r w 2 kw., +6,2% w 3 kw. oraz +6,1% r/r w 4 kw. 20 r. Widzimy umiarkowaną słabość dla całorocznego PKB w Chinach na poziomie +5,7% r/r w tym roku, w porównaniu z +6,1% r/r w zeszłym roku – wskazano w raporcie.

chiny juanW wyniku tego spodziewanego gwałtownego spowolnienia wzrostu w Chinach w najbliższym kwartale, eksperci prognozują obecnie osłabienie chińskiego juana, podnosząc prognozę dla pary USD/CNY do 7,10 w całym 1 kwartale. Następnie CNY prawdopodobnie złapie oddech do 7,05 w 2 kw. oraz do 7,00 w 3Q20 i 6,90 w 4Q20.

Biorąc pod uwagę, że perspektywy wzrostu w Azji są ściśle powiązane z prognozami dla Chin, można oczekiwać, że reszta azjatyckich walut będzie zasadniczo podążać za słabością juana w 1Q20, po czym nastąpi stopniowe ożywienie od drugiego kwartału – podsumowano.

Purple Trading - Broker STP który zaprasza także zyskownych traderów. SPRAWDŹ NAS
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs USDCNY na interwale tygodniowym, tradingviewcom
Kurs USDCNY na interwale tygodniowym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPre-Market: Rynki atakują. DAX i Nasdaq przed wejściem USA
Następny artykułFrank tanieje do złotego o 5 gr w dwa dni. PLN nadal pozostaje mocny
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here