Naga MarketsTrump i XiArjen van Dijkhuizen, starszy ekonomista w ABN AMRO zauważa, że ​​wynik spotkania Trump-Xi w Osace był mniej więcej taki jaki oczekiwał rynek, chociaż złagodzenie sankcji wobec Huawei przez USA było  niewątpliwie pozytywnym zaskoczeniem.


Zobacz również: Szczyt G-20 nie powstrzyma Fedu przed obniżkami, a kurs dolara będzie spadać?

Chiny: Szczyt G-20, wyniki PMI – ABN AMRO

Jak wskazuje Dijkhuizen, dla chińskiej gospodarki ma duże znaczenie czy za 250 mld USD eksportu do USA będzie pobierane 25% (obecnie) czy ponad dwukrotnie więcej (zagrożenie). Pomimo wszystkich szkód wyrządzonych już w trakcie trwania konfliktu handlowego, w tym przez skutki pośrednie, uzgodniony rozejm w ocenie eksperta niweluje pewne przeszkody dla chińskiej gospodarki przynajmniej na ten moment.

flaga chiny

Biorąc pod uwagę słabość najnowszych danych (częściowo odzwierciedlających skutki wynikające z konfliktu handlowego), będziemy szukać dalszego potwierdzenia przed rozważeniem dalszych zmian w naszych prognozach – napisano w raporcie.

Indeks PMI dla przemysłu Caixin dołączył do jego odpowiednika NBS w czerwcu, spadając poniżej neutralnego poziomu 50 – oba wskaźniki wynoszą obecnie 49,4.

chiny pmi
investing.com

Chiny: Rosną ryzyka stojące przed instytucjami finansowymi o niskich ratingach kredytowych – ANZ

Według analityków z ANZ przejęcie Baoshang Bank w maju wywołało obawy o rosnące ryzyko kredytowe chińskich instytucji finansowych o niskich ratingach kredytowych. Podkreślają, że ostatnie wysiłki chińskich decydentów w celu zapewnienia pomocy obejmowały wykorzystanie wielu instrumentów polityki pieniężnej.

Wielu chińskich emitentów/dłużników o niższych ratingach, zwłaszcza wśród małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), polega na instytucjach wysokiego ryzyka do finansowania swojej działalności. Nie będzie więc zaskakujące, jeśli w późniejszym okresie wystąpią problemy z płynnością. W odpowiedzi na rosnące zagrożenia Rada Państwa zwróciła się do Ludowego Banku Chin (PBoC) o zapewnienie odpowiedniej płynności i zreformowanie obecnego systemu stóp procentowych, aby obniżyć koszty finansowania MŚP. Jednak może minąć dużo czasu, zanim te plany staną się rzeczywistością – wskazano w raporcie.

W ocenie ekspertów ryzyko wystąpienia nieprzewidywalnych zdarzeń będzie stanowić istotny problem dla postępów reform strukturalnych po stronie podaży w chińskim sektorze finansowym. Biorąc jednak pod uwagę ogólną jakość chińskich banków i ich stabilność finansową, analitycy uważają, że ryzyko systemowe jest na razie niskie.

W tym czasie kurs pary USD/CNY oscyluje powyżej poziomu 6,87. Lokalne wsparcie stanowi formacja podwójnego dna w rejonie poziomu 6,8320. Z kolei przebicie tegorocznego szczytu 6,9360 otwarłoby drogę do wieloletniego maksimum na poziomie 6,9770.

Zobacz również: Prognoza kursu EUR/USD – Rabobank

Kurs dolara do juana we wtorek na interwale dziennym 2 7 19
Kurs dolara do juana we wtorek na interwale dziennym


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here