TMS


Chinese_New_YearWczorajszego popołudnia próbowaliśmy odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego Pekin nie może pozwolić sobie na kres rynku byka, a w trakcie dzisiejszej sesji azjatyckiej dowiadujemy się, że Kraj Środka wprowadza nowe narzędzia mające spowolnić spadki indeksów.


Po SHCOM oraz CSI300 przyszedł czas na szersze indeksy?

Po krótkoterminowym, jednak skutecznym spowolnieniu spadków na dwóch głównych indeksach giełdowych – CSI 300 oraz Shanghai Composite – chińscy urzędnicy zaczęli wdrażać narzędzia, które mają ustabilizować również indeksy o szerszym zasięgu.

Limity handlowe nałożono między innymi na CSI 500 (od dzisiaj, 7 lipca) w celu uniknięcia dalszych spadków. Jednocześnie inwestorzy będą mogli zakupić maksymalnie 1200 lotów na spadki lub wzrosty kontraktów terminowych futures w przypadku indeksu. Dodatkowo giełda poinformowała, że będzie prowadziła dochodzenia mające na celu wykrycie potencjalnych, nielegalnych aktywności rynkowych.

CSI 500 – odpowiednik amerykańskiego S&P500

Indeks CSI 500 skupiający pięćset największych przedsiębiorstw z Szanghaju i Shenzhen ostatnich miesięcy nie może zaliczyć do najlepszych. Pomimo poniedziałkowych wzrostów o 2.42% i 2.,90% w przypadku SHCOM oraz CSI300, szeroki indeks osunął się o 1.62%. W samym jedynie czerwcu stracił natomiast 37.71%.

W weekend Chiny ogłosiły wsparcie dla większych chińskich akcji – 21 brokerów obiecało wydać co najmniej 19 miliardów dolarów (łącznie) na fundusze ETF monitorujące wydajność akcji typu blue-chip.

Tak kształtowały się notowania CSI 500 od początku roku
Tak kształtowały się notowania CSI 500 od początku roku


Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here