Naga MarketsMiedź coraz tańsza, a Chiny zwiększają produkcję i eksport metalu.
Miedź coraz tańsza, a Chiny zwiększają produkcję i eksport metalu.

Eksperci uspokajają, że fluktuacje w w popycie i podaży metali nieszlachetnych są zupełnie normalnym procesem. Niemniej jednak spadek importu miedzi do największego producenta oraz konsumenta tego metalu do najniższego od 17 miesięcy poziomu budzie pewien niepokój na rynku.


Chińczycy coraz mniej skłonni są do kupna jednego z najbardziej popularnych metali nieszlachetnych, a coraz więcej – do jego sprzedaży. Pomimo faktu, że Państwo Środka posiada własne złoża miedzi, nadal zajmuje pierwsze miejsce na świecie pod względem wielkości konsumpcji tego metalu. Miedź posiada szerokie zastosowanie w produkcji elektroniki – jednym z motorów napędowych chińskiej gospodarki.

Te artykuły również Cię zainteresują
W lipcu popyt ze strony chińskich przedsiębiorstw na miedź spadł do poziomu 251 tys. ton co, jak zwracają uwagę eksperci, jest najniższym poziomem od lutego minionego roku. Spory wzrost natomiast odnotowano w wielkości eksportu miedzi z Chin. Pekin wysłał w świat aż 722 tys. ton tego metali co stanowi najwyższą wielkość od pięciu miesięcy.

Handlujesz surowcami? Sprawdź ofertę FxPro i porównaj spready na miedzi, ropie czy złocie!

Produkcja miedzi w pierwszych siedmiu miesiącach tego roku wzrosła już o niemal 8%. Kierunek w którym zmierzamy, jest według niektórych bliźniaczy do sytuacji z ropą naftową. Choć jak na razie podaż miedzi wciąż spotyka popyt, to według komentatorów, nie możemy być pewni, że sytuacja ta utrzyma się na dłużej. Miedź przebija lipcowe dołki i kieruje się w stronę 210 dolarów za funt:

COPPERDailyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here