Naga Marketschińska świątyniaChiny: aktywa kryptograficzne rosną po ostatnich komentarzach prezydenta Xi i ogłoszeniu nowych przepisów dotyczących kryptowalut i promujących technologię blockchain w Kraju Środka.

Dominacja bitcoina na rynku kryptowalut wróciła do ponad 70%, a rynek kryptowalut w ciągu zaledwie kilku dni zdrożał o ponad 50 miliardów dolarów. Popyt jest prawdziwy i w tej chwili pochodzi z Chin. Pod koniec ubiegłego tygodnia prezydent Xi Jinping przedstawił bowiem swoją opinię dot. blockchaina. Stwierdził, że jego kraj powinien wspierać nową technologię.

Chiny regulują blockchaina i kryptowaluty

W weekend Stały Komitet 13. Narodowego Kongresu Ludowego w Chinach uchwalił ustawę o kryptografii, która zgodnie z lokalnymi mediami wejdzie w życie 1 stycznia przyszłego roku. Ma na celu uregulowanie rynku nowej technologii, aby Chiny były bardziej konkurencyjne w tej dziedzinie.

Oba wydarzenia – tj. wystąpienie prezydenta Xi i przegłosowanie nowej ustawy – miały ogromny wpływ na rynek kryptowalut, który wzrósł o 25% od piątku. Warto zauważyć, że w tej chwili na znaczeniu zyskują chińskie aktywa kryptograficzne. Wzrosty były znacznie większe niż te wywołane przez zapowiedziany start Bakkt, Librę, a nawet obietnicę zatwierdzenia przez USA amerykańskich produktów kryptograficznych ETF.

„Pieprzyć ETF, pieprzyć Bakkt, pieprzyć Librę, nic z tego nie będzie pompować [rynku], tylko my Chińczycy pompujemy prawdziwymi pieniędzmi, to jedyny sposób na pompowanie”

– napisał na Twitterze jeden z inwestorów z Chin.

Chińskie alty górą

NEO – nazywane “chińskim Ethereum – w ciągu paru dni wzrosło o ponad 70%, osiągając poziom ponad 12 USD. Tokeny GAS i ONT również były na fali wzrostowej.

Bytom to kolejny zdominowany przez Chińczyków projekt kryptograficzny, który przyniósł jeszcze lepsze zyski – 110% w ciągu zaledwie 24 godzin. Cena tokenu wzrosła od około 0,07 USD (800 satoshi) do 0,18 USD (1800 satoshi).

Tron ponownie wszedł do pierwszej dziesiątki kryptowalut. Zyski, jakie dał projekt ciągu ostatnich 24 godzin, wynoszą około 30%.

VeChain to kolejna kryptowaluta, która dziś dobrze sobie radzi. Jest to kolejny chiński projekt. VET wzrosło o 30 proc. w ciągu doby.

Nie można zaprzeczyć, że siła chińskich handlowców przewyższa wszystko inne, co zmaterializowało się w tym roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here