Naga MarketsChiny chcą ograniczyć wpływ kłopotów Evergrande na resztę branżyDziałania podejmowane przez chiński rząd w związku z ogromnymi kłopotami Evergrande, jednego z największych deweloperów na tamtejszym rynku wskazują, że posiadacze obligacji mogą mieć problemy ze zwrotem z inwestycji. Pekin bowiem zabrał się za ograniczanie skutków tarapatów finansowych Evergrande wspierając zdrowych deweloperów, właścicieli domów i rynek nieruchomości kosztem posiadaczy obligacji.

Chiński rząd obawia się efektu domina po upadku Evergrande

W minionym tygodniu chiński rząd skierował organy nadzoru finansowego, aby skłoniły krajowe banki do ułatwienia kredytów dla nabywców domów oraz wsparły sektor nieruchomości. Rząd wykupił także część udziałów Evergrande w borykającym się z trudnościami banku, aby ograniczyć efekt domina.Ponadto, chiński ban centralny wpompował do systemu 460 miliardów juanów w ciągu pięciu dni, aby zmniejszyć płynność. Wygląda więc na to, że Chiny nie zamierzają ratować dewelopera, a zamiast tego skupiają się na odgrodzeniu jego problemów, by te nie rozlały się na inne firmy z sektora.

Posiadacze obligacji dewelopera, którego problemy wstrząsnęły w ostatnim czasie rynkami finansowymi mogą czuć się zaniepokojeni. 

Pierwszym obowiązkiem jest upewnienie się, że właściciele domów, którzy je kupili, otrzymają to za co zapłacili. Na samym końcu hierarchii znajdują się zagraniczni obligatariusze – powiedział Bruce Richards, dyrektor generalny Marathon Asset Management

W przypadku Chin, ryzyko efektu domina znacznie przewyższa wszelkie potencjalne szkody spowodowane samym upadkiem Evergrande. Według badań Kena Rogoffa z Harvard University, atak na firmy zajmujące się nieruchomościami w następstwie upadku Evergrande grozi destabilizacją branży, która stanowi 29% chińskiej gospodarki.

fpmarkets

Indeks S&P 500 pod 100-dniową średnia

Kłopoty chińskiego dewelopera wstrząsnęły światowymi rynkami finansowymi. Amerykański indeks S&P 500 w zeszłym tygodniu po raz pierwszy od listopada ubiegłego roku zamknął się pod 100-dniową średnią

sp500 kurs futures

invest

Jak widać na wykresie dziennym E-mini S&P 500 futures poniżej, dołki i szczyty układają się teraz na coraz niższych poziomach. Cena pozostaje ponadto w dolnym paśmie Bollinger Bands.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ccc cena akcji | ciech kurs akcji | cd projekt cena akcji | ciech giełda | aktualny kurs korony czeskiej | azoty akcje rekomendacje | usd notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here