Naga MarketsJak wynika z raportu opublikowanego przez chińskie media, kody stanowiące podstawę ponad 90% chińskich kryptowalut wykazują ponad 80% podobieństwa z oryginałem – CodeA. W raporcie przeanalizowano 488 różnych kryptowalut. Jak zauważyła założycielka Netta Lab, Xie Shaoyun takie praktyki powodują brak rozwoju branży kryptowalut, a większość środków firmy kryptowalutowe przeznaczają na marketing.


Marketing ważniejszy od rozwoju firmy

Chiński raport ukazuje prawdziwe realia tamtejszego rynku kryptowalut. W badaniu naukowcy odkryli, iż 405 (83%) przeanalizowanych kryptowalut posiadało kod o podobieństwie od 90% do 100%. Ponadto 324 wirtualnych walut (66,6%) miało wynik podobieństwa od 95% do 100%. Stwierdzono również, że zaledwie 38 kryptowalut (8%) ma wynik podobieństwa poniżej 80%.

Xie Shaoyun podkreśliła, że wyniki raportu potwierdzają przeznaczanie środków pieniężnych przez firmy altcoinowe na marketing. – Zdecydowana większość blockchainowych projektów przenosi się z rozwoju technologii na marketing […] prowadząc do powstawania coraz większej liczby kopii i plagiatów w tej branży.  – dodała.

Zobacz również: Chiny chcą wykorzystać Blockchain do celów charytatywnych

– Obecnie rynek kryptowalut wciąż nie dokonał niczego istotnego w zakresie innowacji i rozwiązywania problemów, a skupia się bardziej na jak najszybszym wdrożeniu aplikacji. Ludzie podtrzymują ten stan chęcią eksperymentowania i polegania na szczęściu. Powinniśmy powrócić do meritum i zacząć rozwiązywać praktyczne problemy, tworzyć narzędzia, które mogą być używane przez użytkowników i mają zapewnić wygodę, budować prawdziwą wartość i użyteczność, wymyślić przydatne produkty i promować rozwój branży od rzeczywistej, a nie uznaniowej wartości – podsumowała Xie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 12.09.2018
Następny artykułAndreas Antonopoulos: Bitcoin jako „bardzo niebezpieczna idea”, której nie da się zatrzymać
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here