TMS


cityChińska Ping An Insurance Group, jedna z największych na świecie korporacji ubezpieczeniowych, oraz samorząd miejski miasta Sanya podpisały strategiczną umowę o współpracy w zakresie budowy “Smart City”. Nowy projekt będzie wspierany nowymi technologiami tj. blockchain, sztuczną inteligencją (AI), Big Data i chmurą obliczeniową. Informację podał chiński dziennik “People’s Daily” 14 listopada.


Ping Group podpisało strategiczne porozumienie z Miejskim Rządem Ludowym Sanya w celu kompleksowej współpracy z zakresu inwestycji finansowych i budowy “Inteligentnego Miasta”. Wszystko ma odbyć się w ramach programu strategicznego rozwoju miejskiego w Chinach. Artykuł stwierdza, że ​​jednym z “podstawowych segmentów” ekosystemu inteligentnego miasta będzie “blockchain, […] i inne technologie”.

Kolejna rządowa agencja informacyjna, Xinhua News, poinformowała, że ​​Ping An Group zainwestuje 30 miliardów juanów (ponad 4 miliardy dolarów) w Sanya “w celu rozwoju inteligentnego budownictwa, produktów finansowych i usług (…)”.

Biała księga Smart City

Tego lata konglomerat ubezpieczeniowy Ping An Group opublikował “Białą księgę na temat inteligentnych miast”. Można w niej znaleźć opisane zalety i zastosowania nowych technologii takich jak: blockchain, sztuczna inteligencja, Big Data i przetwarzanie danych w chmurze.

Tej jesieni też oddział chińskiego giganta handlu elektronicznego JD.com, JD Finance, utworzył Smart City Research Institute, którego celem jest ułatwienie rozwoju “inteligentnego miasta” przy użyciu technologii sztucznej inteligencji, Big Data i sieci bloków.

Również w tym tygodniu chińskie miasto Loudi w prowincji Hunan uruchomiło platformę blockchain do przechowywania danych o nieruchomościach, pozwalając tym samym obywatelom uniknąć biurokratycznych procedur.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Temat smart city i blockchaina przewijał się także w czasie ostatniej kampanii samorządowej w Polsce. Rozwiązanie przechowywania danych publicznych oparte na sieci bloków proponował Zbigniew Dal, kandydat na radnego sejmiku śląskiego, który uzyskał w wyborach ponad 1700 głosów, ale mimo tego nie udało mu się uzyskać mandatu.

Walczący o fotel prezydenta Lublina poseł Jakub Kulesza chciał wdrożenia lokalnej kryptowaluty. Jemu także nie udało się jednak wygrać wyborów.

W Warszawie nie zatryumfował też Patryk Jaki, który proponował stworzenie ze stolicy Polski inteligentnego miasta.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here