Naga Markets


cityChińska Ping An Insurance Group, jedna z największych na świecie korporacji ubezpieczeniowych, oraz samorząd miejski miasta Sanya podpisały strategiczną umowę o współpracy w zakresie budowy “Smart City”. Nowy projekt będzie wspierany nowymi technologiami tj. blockchain, sztuczną inteligencją (AI), Big Data i chmurą obliczeniową. Informację podał chiński dziennik “People’s Daily” 14 listopada.


Ping Group podpisało strategiczne porozumienie z Miejskim Rządem Ludowym Sanya w celu kompleksowej współpracy z zakresu inwestycji finansowych i budowy “Inteligentnego Miasta”. Wszystko ma odbyć się w ramach programu strategicznego rozwoju miejskiego w Chinach. Artykuł stwierdza, że ​​jednym z “podstawowych segmentów” ekosystemu inteligentnego miasta będzie “blockchain, […] i inne technologie”.

Kolejna rządowa agencja informacyjna, Xinhua News, poinformowała, że ​​Ping An Group zainwestuje 30 miliardów juanów (ponad 4 miliardy dolarów) w Sanya “w celu rozwoju inteligentnego budownictwa, produktów finansowych i usług (…)”.

Biała księga Smart City

Tego lata konglomerat ubezpieczeniowy Ping An Group opublikował “Białą księgę na temat inteligentnych miast”. Można w niej znaleźć opisane zalety i zastosowania nowych technologii takich jak: blockchain, sztuczna inteligencja, Big Data i przetwarzanie danych w chmurze.

Tej jesieni też oddział chińskiego giganta handlu elektronicznego JD.com, JD Finance, utworzył Smart City Research Institute, którego celem jest ułatwienie rozwoju “inteligentnego miasta” przy użyciu technologii sztucznej inteligencji, Big Data i sieci bloków.

Również w tym tygodniu chińskie miasto Loudi w prowincji Hunan uruchomiło platformę blockchain do przechowywania danych o nieruchomościach, pozwalając tym samym obywatelom uniknąć biurokratycznych procedur.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Temat smart city i blockchaina przewijał się także w czasie ostatniej kampanii samorządowej w Polsce. Rozwiązanie przechowywania danych publicznych oparte na sieci bloków proponował Zbigniew Dal, kandydat na radnego sejmiku śląskiego, który uzyskał w wyborach ponad 1700 głosów, ale mimo tego nie udało mu się uzyskać mandatu.

Walczący o fotel prezydenta Lublina poseł Jakub Kulesza chciał wdrożenia lokalnej kryptowaluty. Jemu także nie udało się jednak wygrać wyborów.

W Warszawie nie zatryumfował też Patryk Jaki, który proponował stworzenie ze stolicy Polski inteligentnego miasta.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here