Naga MarketsZastępca dyrektora w chińskim Ministerstwie Przemysłu i Technologii Informacyjnej (MIIT) powiedział, że kraj powinien połączyć siły w celu ustanowienia blockchain jako głównej technologii w nowej, cyfrowej gospodarce. Tak wynika z wpisu opublikowanego na stronie ministerstwa wczoraj, 16 lipca.

Blockchain podstawą działania gospodarki

Podczas przemówienia w trakcie forum dotyczącego rozwoju przemysłu Xin Guobin powiedział, że należy spojrzeć na istotną rolę technologii blockchain z perspektywy strategicznej. „Blockchain może nadrobić straty związane z tradycyjnym systemem kredytowym, zapobiegać fałszerstwu informacji oraz obniżyć koszty dla całego społeczeństwa.” – powiedział.

„Blockchain może zostać wykorzystany w finansach, reklamie, opiece zdrowotnej i socjalnej, produktach Internet of Things, energetyce oraz wielu innych branżach. Wszędzie tam wywrze olbrzymi wpływ” – dodał Guobin. Jego zdaniem priorytetem Chin powinno być wdrożenie nowej technologii na skalę przemysłową, dzięki czemu będzie można przyspieszyć jej adaptację we wszystkich gałęziach gospodarki i społeczeństwa.

Stanowisko Chin nadal twarde

Mimo tak optymistycznych słów urzędnika, należy ciągle pamiętać, że to jedynie opinia wyższego rangą pracownika w jednym z chińskich ministerstw. Kraj ten nadal jest dosyć rygorystycznie nastawiony w stosunku do kryptowalut. Handel cyfrowymi monetami może być w Chinach zakazany. Mimo to w ostatnich miesiącach zmienia się nastawienie rządu do samej technologii blockchain, która zaczyna robić się popularna na wyższych szczeblach władzy.

Niedawno chiński prezydent otwarcie pochwalił blockchain jak przykład nowej generacji technologii, która „zrewolucjonizuje światową mapę innowacji oraz zmienia kształt struktury gospodarczej”. Ludowy Bank Chin zastanawia się nad integracją blockchaina w długiej perspektywie. Ostatnio złożył wniosek o patent na portfel kryptowalutowy, a także pokazał nowy system papierowych czeków oparty o blockchain.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here