Naga MarketsChińskie IPO będzie największym technologicznym debiutem od czasów UberaKuaishou Technology, operator jednego z największych portali wideo, zamierza pozyskać nawet 5,4 mld dol. w największej publicznej ofercie spółki internetowej od czasu debiutu Uber Technologies Inc.

  • Tencent posiada 21,6% udziałów Kuaishou
  • W poniedziałek akcje gigantycznego holdingu wystrzeliły w górę o 6,4%
  • Kuaishou może pochwalić się niemal 0,5 mld aktywnych użytkowników na głównej plaltformie obsługiwanej przez spółkę

Chińskie IPO największym w Azji od 2 lat

Kuaishou Technology jest start-upem z grupy Tencent Holdings Ltd., który oparty jest o platformę do zamieszczania krótkich filmików. W ramach debiutu, spółka wypuszcza 365 mln akcji w cenie od 105 do 115 hongkońskich dolarów (13,5 – 14,8 dolarów amerykańskich), jak wynika z informacji podanych przez Bloomberg.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka rozpocznie pozyskiwanie zapisów o zainteresowanych inwestorów 29 stycznia. Data debiutu planowana jest na 5 lutego na hongkońskiej giełdzie.

Jak wynika z oferty publicznej, IPO ma być warte nawet 5,4 mld dol., co czyni go największym technologicznym debiutem na świecie od niemal dwóch lat, czyli od czasu, gdy na amerykańskim parkiecie zadebiutował Uber Technologies Inc. w publicznej ofercie wartej 8,1 mld dol.

Kuaishou potencjalnie będzie mógł także pochwalić staniem się największym debiutem w całej Azji od niemal dwóch lat, gdy na azjatyckim rynku pojawił się Budweiser Brewing Co.

Plus500

Historia Kuaishou godna jest określenia mianem jednego z największych sukcesów chińskiej internetowej marki w ostatniej dekadzie. Bez wątpienia, zwierzchnictwo Tencent pomogło start-upowi w staniu się technologicznym potentatem.https://www.tradingview.com/x/1ONKARUh/

Wspólnie z TikTokiem, niezwykle popularną aplikacją autorstwa ByteDance, chińskie start-upy stały się pionierami w aplikacjach opartych na publikowaniu i streamowaniu krótkich filmów, które z czasem zostały powszechnie zaadoptowane w dużej części globu. O randze sukcesu chińskich firm świadczy fakt, że TikTok jest obecnie wyceniany na aż 180 mld dol.

Zobacz również: Akcje CD Projekt w górę dzięki dużemu patchowi do Cyberpunka 2077

Wycena Kuaishou dzieki hongkońskiemu IPO może wzrosnąć nawet do 60,9 mld dol., choć nieco bardziej konserwatywna ocena analityków zakłada wzrost do około 55,6 mld dol.

Kuaishou szczyci się obsługiwaniem już aż 481,4 mln użytkowników a przeciętny czas spędzony na platformie wyniósł aż 100 minut na początku 2021 r. W ciągu zaledwie dziewięciu miesięcy 2020 r. przychody spółki wzrosły aż o 49% względem poprzedniego roku osiągając wartość 6,3 mld dol.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda akcje | kurs dolara live | wykres nasdaq | kurs kryptowaluty | bitcoin cash prognozy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here