Naga Markets


Czy wyceniana na 483 miliardy dolarów Alibaba wejdzie w rynek kryptowalut?

Chiński gigant e-commerce i zdobywca tytułu największego IPO w historii, Alibaba jest zainteresowana miningiem kryptowalut. Czy wyceniana na niemal 483 miliardy dolarów amerykańskich spółka rozrusza dołujący w ostatnich dniach rynek? 


Jak wynika z niepotwierdzonych doniesień lokalnych mediów chińska spółka notowana na NYSE już uruchomiła platformę służącą do kopania kryptowalut. O P2P Nodes informuje Tencent News:

Alibaba uruchomiła niedawno platformę służącą do miningu kryptowalut nazwaną P2P node (…) jak wynika z zapisów prawnych na platformie, jej operatorem jest firma kierowana przez Jacka Ma.

W całej sprawie jest więcej niewiadomych niż pewników. Nie wiemy czy P2P Nodes rozpoczęło rejestrację użytkowników i czy nikt nie podszywa się pod Alibabę.

Nie jesteśmy na to gotowi

Wątpliwości co do raportu Tencent News mogą być uzasadnione. Przed miesiącem CEO Alibaba, Jack Ma zapytany o wprowadzenie rozwiązań opartych na kryptowalutach stwierdził, że jego firma nie jest na to gotowa. Bitcoin nie jest dla mnie – przyznaje Ma i zapowiada dalszy rozwój Alipay -opartego na walutach fiat sposobu płatności na aukcjach Alibaby.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Być może Ma czeka na dalszy ruch chińskich władz. Pekin rozważa bowiem całkowity zakaz giełd oraz firm kryptowalutowych. “Pseudofinansowe innowacje, które nie mają związku z realną gospodarką, nie powinny być wspierane” stwierdził gubernator Ludowego Banku Chin, Pan Gongsheng.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLista McAfee’go: Lumen (XLM) i Moozicore (MZI)
Następny artykułING: EURUSD wciąż zbyt tanie
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here