CMC Markets
Czy wyceniana na 483 miliardy dolarów Alibaba wejdzie w rynek kryptowalut?

Chiński gigant e-commerce i zdobywca tytułu największego IPO w historii, Alibaba jest zainteresowana miningiem kryptowalut. Czy wyceniana na niemal 483 miliardy dolarów amerykańskich spółka rozrusza dołujący w ostatnich dniach rynek? 


Jak wynika z niepotwierdzonych doniesień lokalnych mediów chińska spółka notowana na NYSE już uruchomiła platformę służącą do kopania kryptowalut. O P2P Nodes informuje Tencent News:

Alibaba uruchomiła niedawno platformę służącą do miningu kryptowalut nazwaną P2P node (…) jak wynika z zapisów prawnych na platformie, jej operatorem jest firma kierowana przez Jacka Ma.

W całej sprawie jest więcej niewiadomych niż pewników. Nie wiemy czy P2P Nodes rozpoczęło rejestrację użytkowników i czy nikt nie podszywa się pod Alibabę.

Nie jesteśmy na to gotowi

Wątpliwości co do raportu Tencent News mogą być uzasadnione. Przed miesiącem CEO Alibaba, Jack Ma zapytany o wprowadzenie rozwiązań opartych na kryptowalutach stwierdził, że jego firma nie jest na to gotowa. Bitcoin nie jest dla mnie – przyznaje Ma i zapowiada dalszy rozwój Alipay -opartego na walutach fiat sposobu płatności na aukcjach Alibaby.


Bądź zawsze na bieżąco dzięki aplikacji mobilnej Comparic.pl, która codziennie budzi rynki. Pobierz bezpłatną wersję na swój telefon i tablet już teraz!

Być może Ma czeka na dalszy ruch chińskich władz. Pekin rozważa bowiem całkowity zakaz giełd oraz firm kryptowalutowych. “Pseudofinansowe innowacje, które nie mają związku z realną gospodarką, nie powinny być wspierane” stwierdził gubernator Ludowego Banku Chin, Pan Gongsheng.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
Poprzedni artykułLista McAfee’go: Lumen (XLM) i Moozicore (MZI)
Następny artykułING: EURUSD wciąż zbyt tanie
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here