Naga MarketsWzrost PKB w Chinach jest zgodny z oczekiwaniami, a to wszystko dzięki olbrzymiemu wzrostowi wydatków na konsumpcję, świetny wzrost globalny oraz przestrzeń dla władz na pożyczanie funduszy.

W pierwszym kwartale wzrost PKB wyniósł 6,8% w ujęciu rocznym, zgodnie z oczekiwaniami analityków. To dużo powyżej celu rządu, by w 2018 roku wzrost gospodarczy kraju wyniósł 6,5%. Sprzedaż detaliczna w marcu wzrosła o 10,1% r/r, prognozy mówiły o 9,7%. Za to nieco gorsze od oczekiwań były wyniki produkcji przemysłowej, która wzrosła „jedynie” o 6,0% w porównaniu do oczekiwanych 6,3%. Stopa bezrobocia pod koniec marca wynosiła 5,1%.

Stabilny wzrost daje wsparcie planowi Xi Jingpina, aby osiągnąć finansową stabilność, zmniejszyć biedę oraz walczyć z zanieczyszczeniem środowiska. Dobry stan Chin jest też jednym ze skutków światowej kondycji gospodarki, która ma coraz większy popyt na chiński eksport.

Prezes Ludowego Banku Chin powiedział w zeszłym tygodniu, że wskaźniki gospodarcze są lepsze od oczekiwań, co daje również nadzieję na dalszy dobry stan światowej gospodarki.

Chiński wzrost PKB w ostatnich kwartałach


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here