Naga Marketsłańcuch na tle napisu blochchainRozwój technologii blockchain trwa w najlepsze. W przyszłości powinna znaleźć zastosowanie w wielu płaszczyznach. Zainteresowanie nią rośnie również w środowiskach akademickich. Przykładem jest Uniwersytet Fudan, jedna z najlepszych uczelni w Chinach. Właśnie ogłoszono otwarcie tam centrum rozwoju blockchain, który będzie zajmował się badaniem i aplikacją tej technologii w różnych dziedzinach życia.

Chiny rozwijają blockchain

Zgodnie z opublikowanym oświadczeniem, Uniwerstytet Fudan założył Shanghai Blockchain Engineering Technology Research Center we współpracy z Zhongan Online Property Insurance i Shanghai Zhongren Information Technology.

Centrum będzie prowadzić podstawowe badania nad technologią blockchain, demonstrować jej zastosowanie, a także zapewniać odpowiednie szkolenia dla talentów w tej dziedzinie. Powstanie centrum rozwoju będzie dalej promowało rozwój przemysłu blockchain w Szanghaju i wspomoże ekspansję tutejszej gospodarki.

Inne chińskie uniwersytety również rozwijają blockchain w swoich programach akademickich. W styczniu, we współpracy z firmą Ripple, zajmującą się płatnościami blockchain, Instytut Badań Fintech na Uniwersytecie Tsinghua w Pekinie (THUIFR) ogłosił program stypendialny Blockchain. Zamierza on zgromadzić najlepszych absolwentów w Chinach, aby badać globalne regulacje blockchain i rozwój całej branży.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Reszta świata także stawia na blockchain

blockchain technologyPolska również stara się nadążyć za tym trendem. Już wkrótce w naszym kraju będzie można zapisać się na studia podyplomowe dotyczące technologii blockchain i kryptowalut. Kierunek będzie dostępny na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Studia są dedykowane głównie prawnikom i przedstawicielom administracji publicznej, ale także wszystkim, którzy chcą lepiej zapoznać się z tematyką nowej technologii.

Uniwersytet Maltański wraz z Maltańską Agencją Informatyczną (MITA) stworzył specjalny fundusz stypendialny, który zostanie przeznaczony dla studentów chcących zgłębiać blockchain oraz rejestry rozproszone (DLT). Stypendia będą wspierać wysiłki mające na celu przyciągnięcie na Maltę przedsiębiorstw działających w blockchainie, zapewniając dostępność niezbędnych zasobów ludzkich na szczeblu lokalnym.

W podobny kierunku udała się Turcja. Niedawno otwarto tu pierwsze w kraju centrum Blockchain na jednym z czołowych uniwersytetów. Celem przedsięwzięcia jest zbadanie tego, jak można zastosować technologię sieci bloków w praktyce. The Istanbul Blockchain and Innovation Center (powstało na Bahçeşehir University.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here