Naga MarketsJak powszechnie wiadomo, inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Przekonał się o tym w dość dosadny sposób Hui Yi, chiński trader, który w wyniku błędnej decyzji inwestycyjnej stracił aż 2 tysiące BTC, co przy obecnej wycenie stanowi równowartość ponad 16 mln USD


Stracił 16 mln USD i popełnił samobójstwo

Tak znaczne straty zazwyczaj wiążą się z niewyobrażalnymi emocjami i stresem. Wielu osobom bardzo ciężko jest otrząsnąć się po tego typu porażce. Podobnie było także w przypadku Hui Yi. Ten 42-letni dyrektor generalny i współzałożyciel BTE.TOP nie potrafił poradzić sobie z ciężarem psychicznym jaki na niego spadł i w konsekwencji popełnił samobójstwo. Tak przynajmniej donoszą lokalne media.

Zbyt duża dźwignia…i wszystko jasne

Za tak znaczną stratą Hui Yi stoi zbyt wysoka dźwignia finansowa. Okazuje się bowiem, że spodziewając się spadków wyceny Bitcoina otworzył on pozycje krótkiej sprzedaży wykorzystując do tego lewar na poziomie 100:1. Oznacza to, że wystarczyła 1-procentowa zmiana ceny w kierunku przeciwnym, by wyzerować cały rachunek. Biorąc do tego średnią, dzienną zmienność na notowaniach walut wirtualnych, taka reakcja była tylko i wyłącznie kwestią czasu.

Sfingował własną śmierć, by uciec od odpowiedzialności?

Niektóre media wskazują także, iż zdaniem lokalnej społeczności Hui Yi wcale nie umarł, a cała ta sytuacja jest jedynie próba uniknięcia odpowiedzialności. Okazuje się bowiem, że 2000 BTC, które Yi stracił nie były jego własnością. Były to bowiem środki klientów, którzy powierzyli mu je w zarządzanie.

Niektórzy sugerują, że CEO BTE.TOP sfingował własną śmierć jedynie po to, by uniknąć odpowiedzialności i konieczności zwracania utraconych środków. Ich zdaniem, Yi był tak doświadczonym traderem, że prawdopodobnie do tego czasu zarobił znacznie więcej i nie musiał odbierać sobie życia z powodu takiej straty.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs franka słabo do złotego i dolara. CHF/PLN najniżej od miesiąca
Następny artykułKomentarz giełdowy – Trump nie odpuszcza indeksom
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here