Naga MarketsChiński rynek akcji większy od całego rynku giełdowego w Europie, teraz otwiera się na zagranicęDostęp do zagranicznych rynków akcyjnych w ofercie polskich domów maklerskich oraz funduszy jest coraz większy, a inwestorzy detaliczni mają możliwość handlu na akcjach i ETF-ach z różnych części świata. Cały czas jednak oferty pomijają równie interesujący i posiadający wiele okazji inwestycyjnych rynek azjatycki, w tym rynek chiński. O możliwościach inwestowania w Kraju Środka w rozmowie z Comparic24.tv mówi Grzegorz Prażmo, Zarządzający Funduszami TFI Allianz Polska S.A.

  • Allianz Polska prowadzi portfele inwestujące środki w oparciu o akcje spółek notowanych w Chinach oraz w Azji
  • Rynki wschodzące, w tym rynek chińsk, mają być zdaniem ekspertów głównymi wygranymi odbicia gospodarczego oraz rynkowego po pandemii
  • Michał Stanek z QValue zaprasza na najnowszy odcinek programu Inwestowanie (z) głową

Te artykuły również Cię zainteresują
Chiny tak naprawdę są w trakcie otwierania swojego lokalnego rynku kapitałowego dla inwestorów detalicznych. To wydarzenie i włączenie tego lokalnego rynku do powszechnie używanych indeksów akcyjnych będzie tak naprawdę jednym z najbardziej rewolucyjnych wydarzeń w ciągu najbliższej dekadzie. Jest coś co pozostanie z nami na bardzo długi czas i daje szanse, żeby inwestorzy również w Polsce mogli na tym skorzystać – komentował Grzegorz Prażmo.

Pod kątem kapitalizacji rynek akcyjny w Chinach jest półtora razy większy niż cały rynek Europy Kontynentalnej. Wśród inwestorów pozostaje nadal bardzo niedoceniony i podczas inwestycji globalnych pomijany, jednak jego szersze otwarcie na zagranicę powinno to zmienić.

Inwestowanie (z) głową to program, w którym poruszane są tematy różnych klas aktywów, funduszy inwestycyjnych i ich możliwości, podejścia do inwestowania, strategii inwestycyjnych oraz poruszane są kwestie związane z przewagą funduszy nad czystym inwestowaniem. Zapraszamy do obejrzenia audycji prezesa zarządu QValue Michała Stanka – “Inwestowanie (z) głową”, którego gościem w tym odcinku jest

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs euro (EUR/PLN) spadł do 4,47 zł, PLN umacnia się przed RPP
Następny artykułAutomatyzacja arbitrażu na giełdzie kryptowalut – zysk bez ryzyka
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here