Naga Marketsenglish-newspaperPopołudniowy przegląd newsowy to cykl artykułów prezentujący najważniejsze informacje minionego dnia. Znajdziecie tu przegląd wydarzeń makroekonomicznych, raporty spółek i inne ważne dla inwestorów dane. Dzięki niemu łatwiej zrozumiecie zachodzące na rynkach ruchy oraz będziecie mogli przygotować dalszą strategię. Przegląd będzie przydatny również dla osób grających na nowojorskiej giełdzie, gdyż publikowany będzie zawsze w okolicach otwarcia na Wall Street.


  • Chiński przemysł najsłabszy od lat. Chiński indeks PMI w przemyśle wyniósł w sierpniu 47,1 pkt., spadł z poziomu 47,8 pkt. To najsłabszy wynik od marca 2010 roku oraz kolejna oznaka osłabiającej się chińskiej ekonomii. Ze szczegółowego raportu można się dowiedzieć, ze właściwie w każdej dziedzinie doszło do spowolnienia.
chiny
Chińska giełda nadal traci
  • Grecki premier zrezygnował. Alexis Tsipras złożył rezygnację z funkcji premiera Grecki zaledwie na parę dni po podpisaniu pakietu pomocowego w wysokości 86 mld €. Powodem miał być fakt odsunięcia się od niego jego własnej partii. Wielu członków Syrizy głosowało przeciwko ustaleniom pakietu pomocowego. Wybory odbędą się prawdopodobnie 20 września.
grecja
Rentowność greckich obligacji
  • Dane z Europy dosyć dwuznaczne. Biorąc pod uwagę całą strefę euro, udało się utrzymać poziom PMI w przemyśle w wysokości 52,4 pkt., a kondycja usług się poprawiła. Obydwie wartości były lepsze od oczekiwań rynkowych. Z Niemiec doszły mieszane sygnały. Z jednej strony doświadczyliśmy wzrostu PMI w przemyśle, lecz z drugiej strony PMI usług spadło. Dane z Francji były wyjątkowo słabe. Zarówno PMI usług, jak i przemysłu spadło.
EURUSDH1
EUR/USD kontynuuje rajd w górę
  • Won koreański na najniższym od czterech lat poziomie. Waluta straciła w stosunku do dolara 0,8%. Jest to wynik ogłoszonej wczoraj przez Koreę Północną gotowości do wony i ataku na żołnierzy południowokoreańskich w strefie zdemilitaryzowanej.
korea
Za dolara trzeba zapłacić już prawie 1200 wonów


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here