Naga Marketschina-manufacturing.gi.topNewsy ze świata to cykl artykułów prezentujący najważniejsze informacje minionego dnia. Znajdziecie tu przegląd wydarzeń makroekonomicznych, raporty spółek i inne ważne dla inwestorów dane. Dzięki niemu łatwiej zrozumiecie zachodzące na rynkach ruchy oraz będziecie mogli przygotować dalszą strategię. Przegląd będzie przydatny również dla osób grających na nowojorskiej giełdzie, gdyż publikowany będzie zawsze w okolicach otwarcia na Wall Street.


  • Chińskie PMI w przemyśle spadło. Najnowszy odczyt indeksu przemysłu w Chinach na najniższym poziomie od sześciu lat. Caixin-Markit PMI spadło we wrześniu do 47,0 pkt z 47,3 pkt w sierpniu. Rynek oczekiwał delikatnego wzrostu, do poziomu 47,5. W raporcie możemy przeczytać, że w przemyśle spadły zamówienia, eksport, produkcja oraz zatrudnienie. Wygląda na to, że ciężko znaleźć choć jedną pozytywną informacje. Więcej na ten temat znajdziesz na łamach Comparic.pl – LINK.
chiny
Juan chiński powoli, ale sukcesywnie tanieje
  • Premier Grecji ujawnił nowy skład rządu. Alexis Tsipras, który został ponownie wybrany na szefa rządu po niedzielnych przyspieszonych wyborach, ujawnił nową radę ministrów. Z bardziej interesujących wieści – po rezygnacji z funkcji Yannisa Varoufakisa nowym ministrem finansów został Euclid Tsakalotos.
Alexis-Tsipras_CNNPH
Tsipras po zwycięstwie
  • Volkswagen odrobił część strat. Po stracie w ciągu dwóch ostatnich dni 29% wartości, dziś w handlu przedsesyjnym spadki nadal trwały i wynosiły lekko ponad 7%. Jest to wynik ujawnienia oszustw dokonywanych przez firmę przy kontroli wydalania spalin w samochodach z silnikiem Diesla. W trakcie dzisiejszej sesji doszło w końcu do delikatnego odbicia, spółka zyskuje obecnie 1,62%.
vw
Akcje VW zaczynają się stabilizować
  • Z Instagrama korzysta ponad 400 mln użytkowników miesięcznie. Należący do Facebooka Instagram przekroczył barierę 400 mln unikalnych użytkowników miesięcznie. W porównaniu z grudniem zeszłego roku liczba aktywnych użytkowników wzrosła o 33%. Ponad 75% użytkowników pochodzi spoza USA.
fb
Akcje Facebooka – właściciela Instagrama – od początku roku


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here