Naga Marketscanaan_Bitcoin_Mining_koparkiCanaan Inc., drugi co do wielkości chiński producent sprzętu do wydobywania Bitcoinów poinformował, że właśnie zamknął kolejną rundę finansowania. Wstępne szacunki wskazują, iż firma zebrała setki milionów dolarów na dalszy rozwój.


Pomimo bessy Canaan przekracza wartość 1 mld USD

Zgodnie z dostarczonymi informacjami przez chińskie media, po zebraniu środków wartość firmy Canaan Inc. przekroczyła łączną wartość jednego miliarda dolarów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jest to tym bardziej ciekawe wydarzenie, jeśli wziąć pod uwagę, iż chiński producent koparek planował w styczniu przeprowadzenie IPO, czyli wprowadzenie swoich akcji do obrotu giełdowego. Po przeprowadzeniu licznych kalkulacji firma wybrała jednak do przeprowadzenia IPO Stany Zjednoczone zamiast Hongkongu.

Dwaj główni rywale Canaan tj. Bitmain i Ebang, złożyli wnioski o IPO odpowiednio we wrześniu oraz w czerwcu 2018 roku. Jednak po ponownym złożeniu wniosku pod koniec grudnia firma Ebang ujawniła, że doświadczyła „znacznego spadku przychodów i zysku brutto” w trzecim kwartale 2018 r. Podobnie, Bitmain odnotował również stratę w wysokości 500 mln USD w zaktualizowanej dokumentacji finansowej złożonej na giełdzie w Hongkongu w ramach aplikacji IPO.

Informacja o udanym i dużym finansowaniu firmy Cannan zaskakuje, gdyż rynek kryptowalut boryka się z silną bessą od ponad roku, a wielu producentów sprzętu do kopania wirtualnych walut musiało zamknąć działalność wraz ze spadkiem cen.

Z kolei pod koniec grudnia Canaan Inc. wyprzedawał swój asortyment. Jak informowała wtedy firma, powodem były silne spadki ceny Bitcoina (BTC).


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here