Naga MarketsChiński producent kamer VR wesprze InventionMed w dystrybucji symulatorów na rynku azjatyckimInventionMed, technologiczna spółka z branży medycznej podpisała umowę o poufności z FXG VIDEO SCIENCE AND TECHNOLOGY Co., LTD – chińskim producentem sprzętu video w technologii VR. Firma deklaruje wsparcie w dostosowaniu rozwiązań spółki do wymogów rynku azjatyckiego, a także zajmie się dystrybucją symulatorów. Spółka zawiesiła również postępowanie związane z przeniesieniem notowań na rynek główny GPW.

Invention Med podpisało umowę z FXG VIDEO SCIENCE AND TECHNOLOGY Co., LTD

FXG VIDEO SCIENCE AND TECHNOLOGY Co., LTD  to międzynarodowa firma zajmująca się produkcją treści VR oraz badaniami i rozwojem technologicznym. FXG to twórca pierwszej na świecie optycznej kamery VR i oprogramowania do odtwarzania treści wysokiej rozdzielczości. Siedziba firmy się w Hangzhou w Chinach, a oddziały w Pekinie i Nowym Jorku. Wśród klientów FXG znajdują się między innymi Huawei oraz Xiaomi.

Te artykuły również Cię zainteresują
FXG zajmie się dostosowaniem technicznym rozwiązań oferowanych przez InventionMed do rynku azjatyckiego – m.in. tłumaczeniem oprogramowania. Firmy zamierzają współpracować również z zakresie dystrybucji symulatorów TutorDerm i wirtualnej strzykawki.

Wielokrotnie podkreślałem, że rynkiem z największym potencjałem dla InventionMed są właśnie kraje azjatyckie. Konsekwentnie realizujemy strategię związaną z poszerzaniem kontaktów biznesowych w tym regionie świata i liczymy, że podjęte rozmowy już niedługo zaowocują podpisaniem umów dystrybucyjnych  – komentuje Tomasz Kierul, prezes InventionMed

Komisja Nadzoru Finansowego pozytywnie rozpatrzyła wniosek InventionMed o zawieszenie postępowania związanego z przeniesieniem notowań spółki na rynek główny GPW. Technologiczna spółka z branży medycznej, po dokładnej weryfikacji planów rozwojowych i sytuacji na rynku kapitałowym uznała, że NewConnect jest atrakcyjnym rynkiem notowań dla spółki.

Obserwując tegoroczną hossę, zwiększone obroty i zainteresowanie inwestorów indywidulanych na rynku NewConnect, zdecydowaliśmy się na nim pozostać. Dla spółki naszej wielkości to lepszy, bardziej perspektywiczny rynek notowań. Zawiesiliśmy więc plany wejścia na Rynek Główny GPW i skupiamy się na rozwoju biznesu. Nie wykluczamy jednak wznowienia tego procesu w przyszłości. – komentuje Tomasz Kierul, prezes InventionMed.

InventionMed prowadzi prace nad rozpoczęciem budowy Wirtualnego Szpitala – innowacyjnego na światową skalę Centrum Symulacji Medycznych. Jednocześnie spółka rozwija projekty TurorDerm oraz wirtualną strzykawkę, które mają służyć edukacji lekarzy, personelu medycznego oraz specjalistów medycyny estetycznej. W ostatnich tygodniach InventionMed, wykorzystując zwiększone zapotrzebowanie, rozpoczął dystrybucję testów na COVID-19.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here