Naga MarketsChiński miliarder Bruno Wu planuje zbudować centrum kryptowalutowe o wartości 300 milionów dolarów w Hartford w stanie Connecticut. W jego ramach ma wejść także uczelnia zajmującą się technologią finansową m.in. Blockchain.


Wu, urodzony w Chinach potentat w branży medialnej, ogłosił swój plan założenia Doliny FinTech w USA. Projekt jest dedykowany jego firmie i innych podmiotom, które są zainteresowane współpracą przy projektach związanych ze sztuczną inteligencją, robotyką i inicjatywami kryptowalutowymi.

O Blockchainie i Bitcoinie nauczysz się w… szkole?

Wu chce także założyć szkołę fintech w kampusie Hartford. Ponoć biznesmen dąży do nawiązania partnerstwa z uniwersytetami w pobliżu Hartford w celu utworzenia akredytowanej grupy specjalizującej się w technologii finansowej. Intencją podmiotu jest oferowanie kursów dotyczących tematu Blockchain i sztucznej inteligencji.

Wu wybrał Hartford, bo uważa ten teren za idealną lokalizację dla swojego planu ze względu na bliskość elitarnych uniwersytetów takich jak Yale University w New Haven, a także innych lokalnych szkół wyższych, takich jak University of New Haven, University of Hartford i University of Connecticut.

W poszukiwaniu młodych zdolnych

Ruch Wu to tak naprawdę mądra decyzja wbiegająca swoimi konsekwencjami w przyszłość. Przedsiębiorca chce zapewne pozyskać w ten sposób zdolnych programistów, których potem wykorzysta w swoich przedsięwzięciach.  Miha Grcar, dyrektor ds. Rozwoju biznesu giełdy Bitsmap, już teraz zauważa niewielką podaż potrzebnych talentów branży fintech i dodaje, że ten niedobór to większy problem niż niestabilność Bitcoina i wahania cenowe kryptowalut.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here