TMS


Bitcoin BTC coinWraz z dynamiczną aprecjacją rynku cyfrowych aktywów w drugiej połowie 2017 roku analitycy i eksperci prześcigali się w projekcjach dotyczących przyszłej wyceny Bitcoina. Dostrzec można było wówczas swego rodzaju wyścig i licytację “kto da więcej”. Nagłe załamanie tego rynku sprawiło, że kurs najstarszej z walut wirtualnych osunął się o ponad 80%. Na przestrzeni ostatniego roku wielu wcześniejszych byków postanowiło więc zrewidować swoje ambitne prognozy. W dalszym ciagu istnieją jednak osoby, które wciąż wierzą, że Bitcoina czeka świetlana przyszłość.


Zhu Fa, współzałożyciel Poolin, chińskiej kopalni kryptowalut, przewiduje, że cena Bitcoina (BTC) może wzrosną nawet do 5 milionów chińskich juanów tj. około 740 000 dolarów amerykańskich (USD).

Może Cię zainteresować: Istotny wskaźnik sugeruje, że cena Bitcoina może być bliska dna

Okazuje się więc, że pomimo spadków z poziomów ok. 20 000 USD do 3000 USD, rynkowe byki nie zniechęcają się do Bitcoina. Operator czwartej największej na świecie kopalni kryptowalut, która jest odpowiedzialna za 10,45% globalnego hashrate, nadal przewiduje szaleńczy wzrost wartości BTC.

W swojej ostatniej projekcji wskazał on bowiem, że w skutek kolejnej fali dynamicznych wzrostów, “cena Bitcoina wzrośnie do przedziału 500 000 juanów – 5 000 000 juanów (74 000 USD – 740 000 USD)”. 

Zobacz także: “Trzeci akt nadchodzi! Bitcoin wzrośnie do 250 000 USD”

Mimo, że sam przedział wydaje się dość szeroki, to nawet osiągnięcie jego dolnej granicy oznaczałoby wzrost wartości najstarszej z kryptowalut o ponad 1 900%. W przypadku osiągnięcia najbardziej optymistycznego scenariusza byłoby to natomiast niemal 20 000%

To idealny moment na inwestycję w Bitcoina

Warto także przypomnieć, że już pod koniec ubiegłego tygodnia Barry Silbert, dyrektor generalny Digital Currency Group i Grayscale Investments prognozował, że flagowa kryptowaluta wygrała już wyścig stając się cyfrowym złotem. Jego zdaniem, praktycznie wszystkie inne kryptowaluty umrą bolesną i naturalną śmiercią:

Nie wierzę w zdecydowaną większość cyfrowych tokenów i uważam, że większość z nich spadnie do zera. Jeśli chodzi o mnie, Bitcoin już wygrał wyścig o miano cyfrowego złota.

Dodał on także, że dominacja złota na świecie niedługo zniknie, gdy młodzi inwestorzy wejdą na rynek:

– Jestem przekonany, że przechowywanie oszczędności w złocie przejdzie do lamusa. Wielu młodych wybierze Bitcoina, który jest lepszy od złotego kruszcu pod wieloma względami.

Nie przegap: Kryptowaluty przechodzą do mainstreamu! Kupisz je już na poczcie


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułAkcje KGHM walczą z oporem, Medicalgorithmics hitem tygodnia
Następny artykułKurs funta brytyjskiego do dolara rośnie – szansa na atak poziomu 1,30
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here