Naga MarketsJak wynika z najnowszych doniesień, tajwański gigant elektroniczny Foxconn ma zamiar rozwinąć i wyprodukować “Finney”, telefon wykorzystujący technologię blockchain od Sirin Labs.

Szwajcarski startup Sirin Labs pierwszy ogłosił swój oparty na systemie Android, open-sourcowy smartfon z funkcjami blockchainowymi, w tym wbudowanym portfelem kryptowalutowym cold storage, szyfrowaną komunikacją i udostępnianiem zasobów peer-to-peer. Twórcy projektu pozyskali 158 milionów dolarów na rozwój smartfona Finney w trakcie grudniowego ICO.

Bloomberg informuje w tym tygodniu, że filia Foxconn, giganta elektronicznego, który masowo produkuje popularne gadżety użytkowe, takie jak iPhone, “zgodziła się pomóc w opracowaniu i produkcji” smartfona. Urządzenie zostanie wyposażone w fizyczny przełącznik, który aktywuje pamięć podręczną usług związanych z kryptowalutami. Smartfon będzie również obsługiwał i integrował wszystkie rodzaje tokenów.

Smartfon jak na razie wyceniany jest na 999 dolarów, jednak Sirin Labs ma zamiar udostępniać licencje również innym producentom, co pozwoli obniżyć jego cenę nawet o 200 dolarów.

Startup twierdzi, że otrzymał już 25 000 zamówień na urządzenie – pierwsze modele mają trafić w ręce użytkowników w ostatnim kwartale tego roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here