Naga MarketsAzjatyckie indeksy odnotowują straty. Hang Seng traci ponad 3 procentAzjatyckie indeksy akcyjne mocno traciły pod koniec ubiegłego tygodnia, w tym indeks Hang Seng w Hongkongu, który odnotował ponad 3 procent starty. Benchmark spadł do 52-tygodniowego minimum, notując siedmioprocentową stratę w kilka dni, a deprecjację napędzają obawy o stabilność chińskiego giganta rynku nieruchomości, spółkę Evegrande.

  • Wygląda na to, że ostatnia sesja tygodnia zmieniła sentyment rynku
  • Czy indeksy azjatyckie tracić będą najszybciej ze wszystkich ze względu na kryzys Evegrande?
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Evergrande na historycznych minimach, ciągnie za sobą chińską giełdę

Rynki akcji w regionie Azji i Pacyfiku zanotowały w piątek oraz właśnie rozpoczynjący się poniedziałek spadek, ponieważ inwestorzy analizowali potencjalne konsekwencje upadku chińskiego giganta nieruchomości Evergrande. Do tego dochodzą również obawy inwestorów o ponowny wybuch epidemii koronawirusa na świecie, który według raportu nadal postępuje.Przypomnijmy, iż w ubiegłym tygodniu dziesiątki ludzi zebrało się, aby protestować przed siedzibą chińskiego dewelopera Evergrande Group. Firma przyznała niedawno, że może nie być w stanie upłynnić swoich aktywów wystarczająco szybko, aby uregulować swoje długi szacowane na 300 mld dolarów. W oświadczeniu złożonym na giełdzie w Hongkongu, firma zauważyła, że jej przepływy pieniężne są pod „ogromną presją”.

wykres Kurs indeksu Nang Seng D1 20.09.2021
Kurs indeksu Nang Seng D1 20.09.2021

Wobec tego również azjatyckie giełdy spadają, a indeks Hang Seng w Hongkongu odnotował w piątek ponad 3 procentowy spadek. W ledwie kilka dni indeks ten zanurkował już ponad 7 procent co może zacząć wywoływać panikę wśród inwestorów, którzy i tak tracą już zaufanie do azjatyckich rynków akcyjnych.

Warto odnotować, że rynki w kontynentalnych Chinach, Japonii i Korei Południowej są zamknięte w poniedziałek z powodu świąt, a wtorkowe otwarcie obnażyć może jedyne skalę dalszej eskalacji obaw o mocniejsze spadki. Szacuje się, że rynki azjatyckie mogą wygenerować dalsze zejście, pogłębiając jedynie obecną skalę zejścia.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here