Naga MarketsChiński bank wypuszcza pierwszy komercyjny ABS zabezpieczany blockchainemChiński narodowy bank komercyjny, Zheshang Bank, wypuścił pierwszy komercyjny papier wartościowy zabezpieczany aktywami z wykorzystaniem technologii blockchain jako cześć pilotażowego projektu NAFMII.

  • Zheshang Bank wdrożył nowy instrument finansowy oparty na blockchainie.
  • Jest to krótkoterminowy papier wartościowy o terminie zapadalności 6 miesięcy.
  • Wprowadzenie takiego instrumentu finansowego wpisuje się w szeroką strategię Chin mającą na celu upowszechnienie technologii blockchain na rynkach finansowych.

Chiny: pierwszy papier komercyjny oparty na blockchain

Zheshang Bank będący narodowym chińskim bankiem komercyjnym wypuścił ABCP (asset-backed commercial paper), czyli papier wartościowy zabezpieczonymi aktywami z wykorzystaniem technologii blockchain. ABCP jest to krótkoterminowy  instrument dłużny wypuszczany przez instytucje finansowe w celu zapewnienia sobie krótkoterminowej płynności.

Oparty na blockchainie Instrument finansowy wypuszczony przez Zheshang Bank nosi nazwę Lianxin 2020 Lianjie First Phase Asset-Backed Commercial Paper, a termin zapadalności wynosi 6 miesięcy.

Wykorzystanie technologii blockchain zdaniem NAFMII pozwoli firmom uzyskać bezpośredni dostęp do rynków, dzięki czemu zwiększy się dostępność finansowania dla firm. Małe i średnie przedsiębiorstwa zwykle nie wypuszczają obligacji korporacyjnych z uwagi że nie mają dostępu do rynków. Oparcie papierów wartościowych na blockchain pozwoli takim firmom na wypuszczanie swoich instrumentów dłużnych.

Zobacz również: Bitcoin zyskał na popularności w Rosji przez Covid-19 i lockdown

Nowy papier oparty na blockchainie wpisuje się długoterminową strategię chińskiego rządu w celu szerokiego wdrożenia nowoczesnych technologii blockchain w sektor finansowy. Na początku maja zastępca głównego szefa Ludowego Banku Chin ogłosił, Fan Yifei, ogłosił, że Chiny muszą przyspieszyć rozwój wdrażania strategii związanych z technologią blockchain.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here