Naga Marketsflaga chinyChiński bank centralny wydał właśnie nowe oświadczenie w celu zdementowania niektórych plotek dot. cyfrowego juana, jakie pojawiły się w mediach i sieci. Dowiedzieliśmy się, że testowanie cyfrowej waluty banku centralnego jest obecnie ograniczone do małych transakcji detalicznych.

  • Ludowy Bank Chin stwierdził, że musi obalić pewne plotki dot. cyfrowej waluty, nad którą pracuje.
  • Dowiedzieliśmy się głównie, że testy dot. niskich kwot.

Chiński bank centralny i nowe szczegóły projektu

Według Global Times bank centralny wyjaśnił pewne szczegóły dotyczące cyfrowego juana.

Z artykułu wynika, że ​​niektórzy chińscy internauci twierdzili, że pewna osoba w Shenzhen otrzymała dużą ilość cyfrowej waluty PBoC po sprzedaży lokalnych nieruchomości. Wang Peng, adiunkt w Gaoling School of Artificial Intelligence na Uniwersytecie Renmin, powiedział, że to kłamstwo.

Na obecnym etapie głównym celem testu jest zapewnienie płynnego i bezpiecznego działania waluty cyfrowej oraz ustalenie, w jaki sposób cyfrowa waluta jest dystrybuowana z banku centralnego do instytucji finansowych. Tylko wtedy, gdy testy w handlu detalicznym zakończą się sukcesem, zostaną przeprowadzone scenariusze dużych transakcji – wyjaśnił.

Wymieć cyfrową walutę na papier

W sieci można było też przeczytać, że cyfrowego juana nie można zamienić na banknoty. Pracownik Ludowego Banku Centralnego Chin odpowiedział, że waluta cyfrowa jest prawnym środkiem płatniczym w Chinach i można ją wymienić na banknoty w stosunku 1: 1.

Jak niedawno poinformował portal Cointelegraph, badania nad cyfrowym juanem zostały rozszerzone na Pekin, a także prowincje Tianjin i Hebei.

Nadal nie wiemy jednak, kiedy cyfrowy juan pojawi się na rynku. Możliwe, że będzie to w 2021 r., bowiem wtedy chiński blockchain narodowy ma zaczął obsługiwać stablecoiny.

Jeśli plan się powiedzie, Chiny będą pierwszym krajem, który wyemituje cyfrową walutę banku centralnego.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here