Naga MarketsJak podaje China Times, chiński gigant internetowy Baidu zamierza zablokować na swoich portalach treści związane z kryptowalutami. W niedzielę pojawiła się informacja, że wyszukiwarka planuje ograniczyć lub całkowicie usunąć tematy związane z cyfrowymi aktywami ze swojego serwisu Baidu Tieba, którego zasady działania przypominają Reddita – platformę, gdzie użytkownicy kreują bądź udostępniają treści.

Blokada forów kryptowalutowych

Obecnie w Baidu Tieba zablokowano działy poświęcone „cyfrowym walutom” i „wirtualnym aktywom”, użytkownicy nie mogą uzyskać do nich dostępu. Wyszukiwanie tych słów kluczowych powiązanych z kryptowalutami przekierowuje do specjalnego oświadczenia: „To forum zostało tymczasowo zamknięte w związku z obowiązującym prawem, regulacjami i przepisami”.

Co ciekawe, podobnej blokadzie nie zostały poddane fora zajmujące się konkretnymi kryptowalutami. Zarówno dział poświęcony Bitcoinowi, jak i Ethereum jest aktywny w momencie pisania artykułu. Przedstawiciel Baidu Tieba powiedział, że zamknięcie działów kryptowalutowych jest związane z podejrzeniami, że poruszano na nich tematy dotyczące ICO i spekulacji.

Wyjaśnienie jest trochę dziwne. Baidu Tieba ma pełen dostęp do treści na swoim serwisie, więc „podejrzenia” nie mają racji bytu, dokładnie wiadomo, co zamieszczali użytkownicy. Przedstawiciel starał się również usprawiedliwić tę decyzję faktem, że podobne działania podjął WeChat. Tencent – właściciel komunikatora – usunął niedawno wszystkie posty dotyczące ICO oraz handlu kryptowalutami ze swojego serwisu.

Co ciekawe, Baidu pracuje nad rozwojem technologii blockchain. Parę miesięcy temu pojawiła się informacja o opracowaniu wydajnego energetycznie protokołu, który jest kompatybilny z siecią Bitcoin i Ethereum.

Efekt nowych regulacji chińskiego rządu

Chiński rząd zaostrzył niedawno przepisy określające, jakie treści mogą pojawiać się w sieci, kryptowaluty są jednym z tematów wziętych na celownik.

Wśród gigantów, którzy wzięli pod lupę cyfrowe aktywa znalazł się również chiński gigant sprzedaży detalicznej – Alibaba. Spółka monitoruje i blokuje konta aplikacji do płatności mobilnych Alipay, które były wykorzystywane do handlu kryptowalutami. Podobny ruch podjął w zeszłym tygodniu WeChat Pay. Wydano oświadczenie zakazujące użytkownikom wysyłanie i otrzymywania funduszy powiązanych z kryptowalutami.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here