Naga MarketsTrzej najwięksi chińscy operatorzy telekomunikacyjni uruchomili grupę badawczą Blockchain. Zespół specjalistów ma już za sobą pierwsze spotkanie. Działania te wpisują się w ogólną politykę Chin.


China Mobile, China Unicom i China Telecom, ci trzej giganci rynku telekomunikacyjnego w Chinach powołali grupę 20 ekspertów (pracowników 8 firm m.in. Huawei, Union Mobile i Financial Technology), w celu zbadania możliwości technologii Blockchain.

Eksploracja sieci bloków

Grupa telekomunikacyjna będzie podobno dążyć do lepszego zrozumienia „nowych aplikacji w obszarze cyfrowych zasobów Blockchain, aktywów telekomunikacyjnych i sieci telekomunikacyjnej następnej generacji”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Zaangażowanie Chin także na rynku prywatnym podkreśla pozytywny stosunek tego kraju do potencjalnej wartości i znaczenia Blockchain dla globalnego przemysłu telekomunikacyjnego. Krok ten można też uznać za kontynuację centralnych działań Kraju Środka do eksploracji sieci bloków, co zapowiadali już tamtejsi politycy.

Trwają także prace nad regulacjami rodzimego przemysł kryptowalutowego, które mają wejść w życie przed końcem 2019 roku. Chiny będą również kierować międzynarodową grupą badawczą ds. Blockchain i Internetu Rzeczy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here