Naga Marketsenglish-newspaperPopołudniowy przegląd newsowy to cykl artykułów prezentujący najważniejsze informacje minionego dnia. Znajdziecie tu przegląd wydarzeń makroekonomicznych, raporty spółek i inne ważne dla inwestorów dane. Dzięki niemu łatwiej zrozumiecie zachodzące na rynkach ruchy oraz będziecie mogli przygotować dalszą strategię. Przegląd będzie przydatny również dla osób grających na nowojorskiej giełdzie, gdyż publikowany będzie zawsze w okolicach otwarcia na Wall Street.


  • Pekin wspiera giełdę. Jeszcze kilka dni temu chiński rząd zapowiedział, że nie ma zamiaru interweniować na mocno tracącej giełdzie w Szanghaju. Dzis jednak wydarzyła się ciekawa sytuacja. Na godzinę przed zamknięciem sesji Shanghai Composite miał 0,7% straty, a na zamknięciu zyski wyniosły 5,3%. Jest to oczywiście robota rządu w Pekinie, który stara się powstrzymać giełdę przez kolejnym dniem krachu.
chiny
Dzisiejszy skok na Shanghai Composite
  • Ukraina wynegocjowała obniżenie długu. Natalia jaresko – ukraiński minister finansów – dała radę wynegocjować z wierzycielami zmniejszenie długu o około 20% do poziomu 18 mld USD. Dodatkowo ustaliła stopę procentową na stałą wysokość 7,75%. Z kolei Rosjanie odrzucili wszelkie próby zmniejszenie ukraińskiego ługu wynoszącego 3 mld USD.
ukraina
Kurs hrywny w ostatnim miesiącu był dość stabilny
  • Dobre wyniki PVH. Gigant rynku odzieżowego ogłosił, ze kwartalne skonsolidowane zyski wyniosły 1,37 USD na akcję, co przebiło oczekiwania analityków o 8 centów. Przychody zmniejszyły się o 5,6% do kwoty 1,86 mld USD, co i tak było lepszym o 40 mln USD wynikiem od oczekiwań. W minionym kwartale największy wpływ na świetny wynik spółki wywarła zwiększona sprzedaż odzieży marki Calvin Klein.
pvh
PVH na przestrzeni ostatnich pięciu dni
  • W Kansas trwa sympozjum Jackson Hole. W trakcie wydarzenia przemawiać będą jak co roku najważniejsze osobistości świata finansowego, w tym z FED. tym razem nie pojawi się jednak Janet Yellen, będzie za to jej zastępca – Stanley Fischer. Jego wystąpienie może dać wskazówki co do daty podniesienia stóp przez FED. Warto również posłuchać komentarzy dotyczących cen surowców czy sytuacji w Chinach.
fischer1
Co nam powie Fischer?


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here