Naga Marketsnapis blockchain ułożony z klockówChińska grupa Ant startuje z cyfrową platformą dot. praw autorskich. Projekt będzie oparty na AntChain.

  • Chińska firma chce zadbać o prawa autorskie twórców.
  • Jej platforma ma być oparta na łańcuchu AntChain.

Blockchain pomoże twórcom

Chińskie Ant Group ogłosiło, że startuje z nową platformą, która zadba o prawa autorskie twórców.

Ant Group wyodrębniło się z giganta rynku handlu elektronicznego Alibaba i jest spółką macierzystą największej chińskiej usługi z rynku płatności cyfrowych Alipay.

Teraz firma wprowadziła na rynek nową platformę dot. cyfrowych usług z zakresu praw autorskich. W projekcie połączono możliwości blockchaina ze sztuczną inteligencją, aby umożliwić twórcom bezpieczne uwierzytelnianie i weryfikowanie wszelkiego rodzaju oryginalnych treści – niezależnie od tego, czy są to filmy, obrazy czy artykuły.

Platforma generuje unikalne, zabezpieczone przed fałszerstwami cyfrowe poświadczenie praw autorskich i “pieczęć notarialną” dla każdego dzieła, co jest potem przesyłane do jej bazy danych. Certyfikaty są przeznaczone do użytku w sprawach o naruszenie praw autorskich. Firma twierdzi, że usługi te mogą zaoszczędzić użytkownikom 95 proc. kosztów związanych z uzyskaniem rejestracji i certyfikacji praw autorskich.

Pomóc autorom

Ponadto platforma AntChain oferuje usługi dot. cyfrowych identyfikatorów i usługi wyszukiwania, aby pomóc twórcom skuteczniej śledzić i wykrywać możliwe naruszenia praw autorskich. Według AntChain każdego dnia na nowej platformie jest umieszczanych i certyfikowanych około 10 milionów oryginalnych dzieł.

Jednym z pierwszych partnerów nowej platformy, który dołączył do niej jeszcze w okresie testów, jest sieć dystrybucji praw autorskich do muzyki cyfrowej, Shanghai C.C. Platforma AntChain generuje inteligentne kontrakty, które rejestrują i automatycznie dystrybuują przychody należne muzykom należącym do sieci i “dystrybutorom praw”.

Od 2015 roku, kiedy zaczęła pracować z rozwiązaniami typu blockchain, Ant Group opracowała własne, coraz bardziej wyrafinowane platformy, które łączą technologię blockchain ze sztuczną inteligencją i Internetem Rzeczy, a także wspierają badania nad łańcuchami bloków.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here