CMC Markets

Wygląda na to, że nic nie powstrzyma chińskiego wzrostu gospodarczego. Wojna handlowa, rosnący dług, problemy z rozwiązaniami prawnymi i kontrowersje dotyczące dożywotniej kadencji Xi Jingpina, wszystko to jest tylko szumem w obliczu pędzącej chińskiej maszyny.

W nocy z poniedziałku na wtorek będzie miała miejsce publikacja dotycząca wzrostu PKB w pierwszym kwartale roku. Według prognoz analityków, wyniesie on 6,8% w skali roku. To znacznie więcej niż określony przez państwo cel na poziomie 6,5%.

Razem z danymi dotyczącymi wzrostu gospodarczego poznamy wyniki dotyczące sprzedaży detalicznej oraz produkcji przemysłowej. Chińczycy również po raz pierwszy opublikują dane dotyczące stopy bezrobocia. Będą one miały taki sam format co w krajach zachodnich.

Frederic Neumann z HSBC Holdings komentuje: “Chińska gospodarka wkroczyła w 2018 rok na pełnym gazie, nie powstrzymały jej zawirowania polityczne. W miarę upływu roku, wzrost pewnie nieco wyhamuje wraz z zacieśnianiem polityki oraz niepewnością związaną z handlem.”

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułChiny i Japonia przeprowadziły pierwsze gospodarcze rozmowy od 8 lat
Następny artykułAzjatyckie giełdy wyzerowały początkowe zyski
Absolwent analityki gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym, gdzie doskonalił swoje zdolności statystyczne. Od trzech lat zdobywa szlify na rynku Forex, interesuje się głównie analizą techniczną. W Comparic zajmuje się działem "Rynki Na Żywo" oraz tłumaczeniem treści na angielskojęzyczną wersję strony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here