Naga MarketsWygląda na to, że nic nie powstrzyma chińskiego wzrostu gospodarczego. Wojna handlowa, rosnący dług, problemy z rozwiązaniami prawnymi i kontrowersje dotyczące dożywotniej kadencji Xi Jingpina, wszystko to jest tylko szumem w obliczu pędzącej chińskiej maszyny.

W nocy z poniedziałku na wtorek będzie miała miejsce publikacja dotycząca wzrostu PKB w pierwszym kwartale roku. Według prognoz analityków, wyniesie on 6,8% w skali roku. To znacznie więcej niż określony przez państwo cel na poziomie 6,5%.

Razem z danymi dotyczącymi wzrostu gospodarczego poznamy wyniki dotyczące sprzedaży detalicznej oraz produkcji przemysłowej. Chińczycy również po raz pierwszy opublikują dane dotyczące stopy bezrobocia. Będą one miały taki sam format co w krajach zachodnich.

Frederic Neumann z HSBC Holdings komentuje: “Chińska gospodarka wkroczyła w 2018 rok na pełnym gazie, nie powstrzymały jej zawirowania polityczne. W miarę upływu roku, wzrost pewnie nieco wyhamuje wraz z zacieśnianiem polityki oraz niepewnością związaną z handlem.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here