Naga MarketsBTCChina (BTCC) jedna z największych światowych giełd obrotu kryptowalutami, poinformowała dzisiaj, że do końca września zawiesi wszystkie dotychczasowych operacje, wstrzymując handel. Rynek odpowiedział natychmiastowo silną przeceną Bitcoina i jego pochodnych.


Chiny chcą zbanować Bitcoina. Decyzja giełdy nieoficjalnym potwierdzeniem decyzji?

Chociaż reakcja najpopularniejszej kryptowaluty na decyzję BTCC była niezwykle silna, to krok ten nie jest całkowitym zaskoczeniem. Od kilku tygodni pojawiają się bowiem informacje sugerujące, że chiński regulator rynków finansowych chce uniemożliwić działalność giełd kryptowalutowych na terenie kraju. W miejscu tym należy zaznaczyć, że przedsiębiorstwa z Kraju Środka związane z obrotem i wydobyciem cyfrowych monet posiadają bardzo duży procentowy udział w liczącym setki miliardów dolarów rynku.

Te artykuły również Cię zainteresują
O ile oficjalne potwierdzenie decyzji nie ujrzało jeszcze światła dziennego, to ruch w wykonaniu BTCC może być nieoficjalnym sygnałem, że chińska komisja nadzoru jest gotowa do wprowadzenia silnych ograniczeń. Obserwatorzy rynkowi są jednocześnie przekonani, że wkrótce podobne decyzje podejmą inne duże chińskie giełdy. Jak informowaliśmy w weekend, Ludowy Bank Chin zdecydował się również na delegalizację ICO (inital coin offerings).

W przeciągu ostatniego roku popularność kryptowalut w innych ośrodkach azjatyckich – między innymi Korei Południowej oraz Japonii – bardzo mocno wzrosła. Gdyby podobna sytuacja miała miejsce jeszcze rok temu, światowe wolumeny mogłyby osunąć się nawet o 90% w przypadku odłączenia od rynku wszystkich giełd z Kraju Środka. Obecnie pocieszeniem może być fakt, że tak drastyczna deprecjacja nie powinna mieć miejsca.

BTC traci kilkaset dolarów w związku z decyzją BTCC

Decyzja BTCC wywołała na rynku Bitcoina osunięcie w okolicach 200 dolarów. Od rozrysowanych na początku miesiącach szczytów tuż pod okrągłym pułapem 5 tysięcy USD, najpopularniejsza z kryptowalut traci już więc ponad 1000 USD, a w trakcie samej czwartkowej sesji około 250 USD. W tym momencie opór stawiają minima z drugiej połowy września w okolicach 3615 USD:

Negatywne nastroje widać również na innych walorach kryptowalutowych. Pułap 250 dolarów pierwszy raz od sierpnia testuje Ethereum:

Zobacz również: Prezes JPMorgan zwolni pracowników za posiadanie BitcoinówConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here