CMC Markets

GSR Capital, chińska firma zajmująca się inwestycjami na niepublicznym rynku kapitałowym, przejmie około 3,1 miliona akcji amerykańskiego Overstock. Stanowi to około 10% udziałów w całej spółce. 


Zgodnie z listem intencyjnym, potwierdzonym przez Forbes, GSR Capital zainwestuje aż 270 milionów dolarów, aby nabyć 18% platformy tZero. Następnie firma zapłaci kolejne 104,55 miliona dolarów za wspomniane już 10% udziałów w Overstock.


Partnerem aktualności ekonomicznych w portalu Comparic.pl jest Alfa-Forex, broker licencjonowany przez CySEC od 2004 roku, oferujący swoim klientom handel na jednych z najwęższych spreadów i dostęp do kantoru walut. Już teraz zapoznaj się z ofertą brokera i skorzystaj z konkurencyjnych warunków!

tZero

Platforma tZero jest spółką zależną od Overstock, która umożliwia obrót publicznymi i prywatnymi papierami wartościowymi emitowanymi na blockchain. W ICO tZero GSR Capital planuje zainwestować kolejne 30 milionów dolarów. Łącznie kwota zaangażowana w tę transakcję może osiągnąć 404 miliony USD, podnosząc wycenę tZero do 1,5 miliarda USD. Tą fragmentaryczną transakcję poprzedza kilka niezależnych listów intencyjnych podpisanych przez wszystkie strony zaangażowane w to, co przewodniczący i dyrektor generalny Overstock.com, Patrick Byrne, określił obrazowo jako “tort weselny”. Według Byrne niezależne listy intencyjne zostały podpisane przez GSR i tZero oraz GSR i Overstock. Oczekuje się również, że trzy inne zostaną wkrótce ogłoszone w Azji i na Bliskim Wschodzie.

Trudności w pozyskiwaniu kapitału

Byrne, choć siedziba Overstock jest zlokalizowana w Stanach Zjednoczonych, zauważa trudności w pozyskiwaniu kapitału w kraju jako kluczowy powód, dla którego inwestycje offshore wydają się przewodzić pod względem procesów kapitalizacji firmy. Podkreśla, że amerykański kapitał jest „nieufni w tej całej sprawie blockchain”. Jak przyznaje, jest mu przykro, „że USA nie są wiodącym krajem na świecie” na tym rynku. W kwestii planów dotyczących tZero przyznaje, że celem jest zebranie funduszy i przekazanie ich na uruchomienie wielu stokenizowanych giełd papierów wartościowych na całym świecie.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here