Naga MarketsGSR Capital, chińska firma zajmująca się inwestycjami na niepublicznym rynku kapitałowym, przejmie około 3,1 miliona akcji amerykańskiego Overstock. Stanowi to około 10% udziałów w całej spółce. 


Zgodnie z listem intencyjnym, potwierdzonym przez Forbes, GSR Capital zainwestuje aż 270 milionów dolarów, aby nabyć 18% platformy tZero. Następnie firma zapłaci kolejne 104,55 miliona dolarów za wspomniane już 10% udziałów w Overstock.

tZero

Platforma tZero jest spółką zależną od Overstock, która umożliwia obrót publicznymi i prywatnymi papierami wartościowymi emitowanymi na blockchain. W ICO tZero GSR Capital planuje zainwestować kolejne 30 milionów dolarów. Łącznie kwota zaangażowana w tę transakcję może osiągnąć 404 miliony USD, podnosząc wycenę tZero do 1,5 miliarda USD. Tą fragmentaryczną transakcję poprzedza kilka niezależnych listów intencyjnych podpisanych przez wszystkie strony zaangażowane w to, co przewodniczący i dyrektor generalny Overstock.com, Patrick Byrne, określił obrazowo jako “tort weselny”. Według Byrne niezależne listy intencyjne zostały podpisane przez GSR i tZero oraz GSR i Overstock. Oczekuje się również, że trzy inne zostaną wkrótce ogłoszone w Azji i na Bliskim Wschodzie.

Trudności w pozyskiwaniu kapitału

Byrne, choć siedziba Overstock jest zlokalizowana w Stanach Zjednoczonych, zauważa trudności w pozyskiwaniu kapitału w kraju jako kluczowy powód, dla którego inwestycje offshore wydają się przewodzić pod względem procesów kapitalizacji firmy. Podkreśla, że amerykański kapitał jest „nieufni w tej całej sprawie blockchain”. Jak przyznaje, jest mu przykro, „że USA nie są wiodącym krajem na świecie” na tym rynku. W kwestii planów dotyczących tZero przyznaje, że celem jest zebranie funduszy i przekazanie ich na uruchomienie wielu stokenizowanych giełd papierów wartościowych na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here