Naga Marketsflaga iranuW ciągu ostatnich sześciu miesięcy drastycznie wzrosła ilość chińskich górników kryptowalutowych, który zdecydowali się przekroczyć granicę w celu poszukiwania taniej energii elektrycznej w regionach takich jak Wietnam, Kambodża, Tajlandia czy Iran. Według statystyk chińscy górnicy znaleźli wyjątkowo tanie ceny energii elektrycznej (0,006 USD za kilowatogodzinę) w bogatym w ropę Iranie. Jednak głównym problemem z jakimś się borykają do dostarczenie maszyn na teren kraju persów.


Iran tani dla krypto-górników, jednak stwarza wiele problemów

koparkaSpadek cen wymusił na górnikach kryptowalutowych poszukiwanie nowych alternatyw. Pod koniec zeszłego roku informowaliśmy, iż być może Iran, państwo o niezwykle taniej energii elektrycznej będzie nową „oazą” dla branży wydobywczej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Iran oferuje tanią energię, ale stworzenie zakładu wydobywczego graniczy niemal z cudem. Raporty pochodzące z publikacji 8btc wyjaśniają, że krypto-górnicy, którzy opuścili Chiny w celu wydobycia Bitcoinów napotkali w Iranie na liczne problemy z utworzeniem kopalni. W wywiadzie chiński górnik Liu Feng powiedział, że Iran przyciąga górników ze względu na bardzo tanią elektryczność w kraju (0,006 USD/kwh). W Chinach energia elektryczna jest tania (0,04 USD/kwh) choć droższa niż w Iranie, a podczas pory deszczowej cena wzrasta do 0,015 USD za kilowatogodzinę.

Feng twierdzi, że prowadzi kopalnie w Iranie, która ostatecznie ma obsłużyć do 20 000 Antminerów T9. Chiński górnik zamierzał dostarczyć wszystkie koparki do zakładu w Iranie, ale proces okazał się trudniejszy niż myślał.

Zobacz również: Iran chce zakazać kryptowalut?

Ze względu na ogromne dotacje do elektryczności w Iranie, rząd dodał koparki kryptowalut do listy 2000 zakazanych przesyłek. Dodatkowo ryzyko zatrzymania i skonfiskowania górników na granicy jest dość wysokie – mówi się, że irańskie służby celne skonfiskowały do ​​tej pory co najmniej 40 000 różnych modeli koparek – oznajmił Feng.

Jak dotąd z 20 000 koparek, Feng zdołał przetransportować zaledwie 3000 modeli T9 przez irańską granicę.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here