Naga MarketsGórnik wydobywający Bitcoin BTCJak wynika z najnowszych raportów, spora część chińskich górników kryptowalutowych przenosi się do prowincji Sichuan poszukując alternatyw dla zmniejszenia kosztów wydobycia. Wspomniany region w trakcie sezonu deszczowego oferuje preferencyjne stawki energii elektrycznej zaczynające się już od 0,01 dolara za kilowatogodzinę.


Deszcz + elektronie wodne = tani prąd w okresie obfitych opadów

Migracja chińskich górników kryptowalutowych nie jest nowym procederem. W trakcie suchego półrocza opuszczają prowincję Sichuan przenosząc się do innych części Chin lub krajów ościennych, a w okresie wzmożonych opadów ponownie powracają do tego regionu korzystając z bardzo taniego prądu generowanego przez elektrownie wodne.

Redukcja kosztów jest niezwykle istotna szczególnie w momencie gdy notowania Bitcoina, Bitcoin Cash i innych czołowych walut konsolidują w okolicach wielomiesięcznych minimów stawiając pod znakiem zapytania opłacalność dalszego wydobycia.

Jak wynika z doniesień chińskiej prasy, w okresie deszczowym koszty energii spadają w Sichuan do 0,01 dolara za 1kWh, natomiast w okresie suchym są czterokrotnie wyższe.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here