Naga MarketsMining BTC staje się coraz mniej opłacalnyNotowania Bitcoina (BTC) znacznie osunęły się w ciągu ostatnich kilku miesięcy, co nie pozostało bez wpływu na górników. Ostatnie raporty wskazują, że niektórzy chińscy górnicy zajmują krótkie pozycje w najstarszej kryptowalucie, by zabezpieczyć się przed spadającymi cenami cyfrowych aktywów.

Ze względu na ostatnie niskie ceny wielu kryptowalut, wydobycie stało się mniej opłacalne. Kiedy ceny aktywów cyfrowych byłyby wyższe, górnicy trzymaliby coiny przez dłuższy czas, jednak jeden z chińskich górników uważa, że ​​tak już nie jest. Wcześniej w tym tygodniu górnik Jin Xin powiedział chińskojęzycznemu serwisowi informacyjnemu, że wielu jego kolegów górników prowadzi krótką sprzedaż BTC w celu zabezpieczenia się przed niekorzystnymi warunkami na rynku. 

“Jeśli wykopię 30 monet w następnym miesiącu, podczas gdy cena może nadal spadać o kolejne 10 procent, zgodnie z aktualnym trendem, złożę na giełdzie zlecenie ‘short’ po bieżącej cenie, ale dostarczę je miesiąc później” – powiedział Jin.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Sprzedaż BTC w “samoobronie”

Chiński górnik wyjaśnił dalej, że duża liczba lokalnych górników traktuje krótką sprzedażą jako akt “samoobrony.” Jin powiedział, że jeśli nie sprzedadzą BTC, niektórzy górnicy zostaną “ostatecznie wyeliminowani”.

Wyjaśnił również, że kupuje używane koparki i wykorzystuje je, aż osiągną punkt, w którym staną się nierentowne. Następnie rozbiera je i sprzedaje na części. Jeśli nastroje na rynku kryptowalut znowu będą bycze, kupi więcej maszyn i powtórzy cały cykl.

Zobacz też: Kopanie kryptowalut droższe niż wydobycie kruszców?

Hashrate sieci Bitcoin znacząco osłabić się w ciągu ostatnich trzech miesięcy
Hashrate sieci Bitcoin znacząco osłabił się w ciągu ostatnich trzech miesięcy


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here