Naga Markets


Notowania kryptowalutWczoraj ukazała się publikowana raz w roku lista najbogatszych Chińczyków wg. Instytutu Badawczego Hurun. Lista wskazuje, że do elitarnego grona najbogatszych mieszkańców Chin dołączają przedsiębiorcy zajmujący się obrotem i wydobyciem kryptowalut. Mimo, że na chwile obecną najlepsze czasy dla wirtualnych walut przeminęły – kryptowaluty okazały się kluczem do znacznego pomnażania majątku podczas słabego okresu dla azjatyckich giełd. 


Czasy gigantycznych nie raz wzrostów na rynku kryptowalut już przeminęły – nie ma wątpliwości, że cały sektor kryptowalutowy znajduje się na rynku niedźwiedzim a wiele walut kryptologicznych straciło dużo powyżej 50 procent swojej wartości. Nie przeszkodziło to jednak osobom fizycznym na stanie się multimiliarderami – jak wynika z raportu Hurun.

W szczególności, pomimo spadku kapitalizacji rynkowej różnych walut kryptologicznych, kilku chińskich biznesmenów znalazło się na liście najbogatszych osób w Chinach dzięki firmom związanym z blockchainem oraz kryptowalutami.

TOP 100 najbogatszych Chińczyków

W oparciu o raport, sześć osób, które wykorzystały rajd na kryptowalutach – i które posiadają największe firmy wydobywcze oraz giełdy kryptowalut posiadają teraz wartość netto ponad 1 miliarda dolarów każda, podczas gdy w sumie 13 menedżerów z branży znalazło się na liście TOP najbogatszych w Chinach.

Jak się wielu spodziewało – pierwsze miejsce na tegorocznej liście zajął założyciel Alibaba Group, Jack Ma, z wartością netto 39 mld USD. Chociaż Ma nie jest przedsiębiorcą kryptograficznym, wielokrotnie powtarzał, że jest zagorzałym obserwatorem technologii blockchain, i nawet jego holding Alibaba eksperymentował wcześniej z wdrażaniem łańcucha blokowego w swoim łańcuchu dostaw żywności.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Jeśli chodzi o nowych na liście związanych bezpośrednio już z kryptowalutami – 32-letni współzałożyciel giganta wydobycia bitcoinów – Bitmain Technologies, Jihan Wu, został oficjalnie uznany za najbogatszą osobę w Chinach urodzoną po 1985 roku, o szacunkowej wartości netto około 2,3 miliarda dolarów. Towarzyszył mu na liście współzałożyciel Bitmain Micree Zhan Ketuan, 39 latek, który zyskał majątek o szacunkowej wartości netto około 2,4 mld USD.

Chiny są znane z tego, że dominują w sektorze wydobywania bitcoinów. W rzeczywistości, Bitmain, i jego dwóch głównych konkurentów – Canaan Creative i Ebang International Holdings – wszystkie dołączyły do grona spółek notowanych na giełdzie Hong Kong Stock Exchange (HKEX). Dziewięć z trzynastu wpisów na liście najbogatszych, którzy dostali się dzięki kryptowalutom w raporcie Hurun – pochodzi właśnie z tych trzech firm.

Chińskie załamanie

Wynik całej listy jest o tyle interesujące interesujące, że – jak wiadomo, Chiny nie do końca chcą współpracować z sektorem kryptowalutowym. Chiński Bank Centralny wielokrotnie ostrzegał różnego rodzaju giełdy kryptowalut o swojej działalności i wprowadził zakaz składania pierwszych ofert na monety (ICO), co doprowadziło do zamknięcia ikonicznej giełdy kryptowalutowej BTCC, co w wielu środowiskach krypto-kultury było symbolicznym zakończeniem ery, w której Chiny wydawały się tolerować sektor kryptowalut.

Co również ciekawe – i w sumie ironiczne, to właśnie to załamanie się rynku pomogło Binance, największej na świecie wymianie wirtualnych walut pod względem dziennego wolumenu, dostosować się i rozszerzyć swoją działalność na kraje takie jak Japonia i Singapur, uciekając jednocześnie od Chin jako siedziby głównej giełdy. Zhao Chenpeng – CEO Binance, również znajduje się na 230 miejscu, z imponującym majątkiem 15 miliardów juanów.

Ta historia wskazuje tylko, że pomimo trudnego rynku jakim jest sektor rynkowy kryptowalut – wielu przedsiębiorców wykorzystując stale rosnące zainteresowanie handlem i obrotem wirtualnych walut dorobiło się gigantycznych nie raz majątków. Wielu z nich napotkało liczne problemy ze względu na regulacje państwowe i podejście rządu Chin do sektora, jednak mimo gorszego okresu – same giełdy oraz stale rozwijana technologia blockchainu nadal ma spory potencjał.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 12.10.2018 – realizacja butterfly’a
Następny artykułProdukcja przemysłowa strefy euro znacznie powyżej oczekiwań
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here