Naga MarketsHNA Group – jeden z największych udziałowców w Deutsche Banku – zmniejszył swoje udziały w niemieckiej spółce. Oficjalnym powodem jest chęć zdobycia 16 mld USD na rozwiązanie bieżących problemów finansowych. Sprzedaż udziałów nie jest olbrzymia, ale to jedna z wielu niekorzystnych informacji, które pojawiły się na temat Deutsche Banku w ostatnich miesiącach.

HNA posiadało udziały w niemieckim banku w wysokości 8,8%. Spółka sprzedała ponad 10% akcji i obecnie jest w posiadaniu 7,9% banku. W oświadczeniu opublikowanym przez chińską firmę możemy przeczytać, że HNA nadal chce pozostać dużym udziałowcem Deutsche Banku.

Ciężko jednak uwierzyć w te słowa. Przypomnijmy, pierwsza duża wyprzedaż akcji Deutsche Banku miała miejsce w połowie lutego, gdy HNA zmniejszyło udziały w DB z 9,9 do 8,8%. Wtedy spółka zapowiedziała, że to już koniec sprzedaży i że nie ma zamiaru zmniejszać bardziej udziałów. Czyżby teraz miała miejsce zasłona dymna przed następną fazą sprzedaży? Być może Chińczycy stracili całkowicie wiarę w niemiecki bank i krok po kroku próbują się pozbyć swojej działki.

Dużo jednak wskazuje na to, że to problemy wewnętrzne spółki są przyczyną wyprzedaży. Firma na gwałt potrzebuje dodatkowych funduszy do spłaty krótkoterminowych zobowiązań.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here